Keçiören'in 2015 eylem planı hazır

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Keçiören'in 2015 eylem planı hazır

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, 2015'te Keçiören'in bambaşka olacağını anlatarak, "Buraya cazibe merkezi bayrağını dikeceğiz" d

Keçiören'de başta metro ve Gümüşdere- Ihlamur Vadisi olmak üzere dev projelerin tamamlanması için çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. İlçenin trafik sorununu çözmek için düğmeye basan Keçiören Belediyesi Fatih Köprüsü'nün yenilenmesinden, alternatif yollara, metrodan, yeni düzenlemelere kadar devrim niteliğinde bir eylem planı hazırladı.

"CAZİBE MERKEZİ OLACAK"
2015 çalışmaları hakkında konuşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Yeni yılda vatandaşlarımız yepyeni bir Keçiören ile tanışacaklar. İlk işimiz 850 binin üzerindeki vatandaşımızı şehrin diğer noktalarına rahatça bağlamak olacak. Gümüşdere ve metro ile 'nın bir numaralı cazibe merkezi bayrağını Keçiören'e dikeceğiz" diye konuştu.

Trafik sorununa artık 'dur' deme zamanı geldi
Keçiören nüfusunun 850 bini aşmasıyla Keçiören'i şehir merkezine bağlayan Fatih Köprüsü'nün yetersiz kalması üzerine harekete geçen Keçiören Belediyesi, trafik eylem planı hazırladı. 2015 hazırlıkları ile ilgili açıklama yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Trafik sorununa artık bir 'dur' deme zamanı geldi. Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle yeni bir köprü inşa etmek istiyoruz. Bu yol ile ilgili imar düzenlemelerinin tamamı da bitti" diyerek yapılacak çalışmaları anlattı.

Ulaşım sorunu hafifleyecek
2015 yılında hizmete girmesi planlanan metronun, ulaşımda büyük bir kolaylık sağlayacağını da ifade eden Başkan Mustafa Ak, şöyle devam etti: "Keçiören merkezdeki trafik, metro çalışmasının bitmesi ile hafifleyecek. Ayrıca tüm vatandaşlarımız sadece 10-12 dakika içinde şehir merkezine ulaşma lüksüne erişmiş olacak. Gerçekten inanılmaz bir rahatlık. Yakın zamanda açılacak olan Keçiören metrosu ile birçok sorun kendiliğinden tarihe gömülecek."

Gümüşdere de sona erecek
Ankara'da yapılmış en prestijli proje olarak gösterilen Gümüşdere-Ihlamur Vadisi Projesi'nin de büyük bir hızla sürdüğünü belirten Mustafa Ak, "Biz bu dev projeyi tasarlarken, sadece Keçiören değil Ankara'ya da prestij katkısı yapalım istemiştik. Resmen Venedik'i Keçiören'e getiriyoruz. Şu anda Devlet Su İşleri çalışmalarını tamamlamak üzere. Ardından biz rekreasyon çalışmalarına başlayacağız. Çok uzun süreceğini sanmıyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören'in 2015 eylem planı hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN