Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödüllü yönetmen Ceylan'dan sergi

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Ödüllü yönetmen Ceylan'dan sergi
CER Modern, ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın sergisine ev sahipliği yaptı. Ceylan, 2003'ten bu yana çektiği 49 fotoğraftan oluşan "Panoramik Bakış" sergisinin açılışına, "Kış Uykusu" filmiyle 64. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü kazanan yönetmen Ceylan, eşi Ebru Ceylan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Cem Erkul ile çok sayıda davetli katıldı.

35 YIL ÖN CE BAŞLAMIŞTI

Yaklaşık 35 yıl önce başladığı fotoğrafçılığa, filmlerinin yoğunluğu nedeniyle bir süre ara veren Ceylan'ın, "Uzak" filmi sonrası gittiği Kapadokya'da çektiği bir kare ile başlayan fotoğrafa dönüş serüveni, yurtdışında ve İstanbul'da açtığı sergilerin ardından "Panoramik Bakış" sergisiyle devam ediyor.

YANSIMALAR YER ALIYOR
Doğanın, insanın ve tarihin izlerini farklı kompozisyonlarla karelere yansıtan Ceylan, "film için mekan arayışını bahane ederek memleketin dört bir yanında çektiği" enstantaneleri sergide sunuyor. Kareler arasında "Anne ve Kızları/Bitlis", "Karlı Bozkırdaki Süvari", "Balıkçının Oğlu/Kahta", "Kız Kulesi" ismini taşıyan 'yansımalar' yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödüllü yönetmen Ceylan'dan sergi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN