Yusuf YALKIN: Bravo Mesut Bakkal!..

Giriş Tarihi: 9.4.2015
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal'a niçin "Bravo" diyorum?
Sadece Kasımpaşa karşısında takımı 5-
2 galip geldiği için değil!…
Futbol anlayışını isimler üzerinden yürütmeyip, sisteme dayalı düşündüğü için kutluyorum hocayı.
Defansın göbeğindeki önemli iki isim Ahmet Çalık ve Sedat Bayrak'ın olmamasına rağmen bu sorunu rahatça çözmesi çok önemli bir durumdur.
Maçların sadece "Kilit isimlerle" değil, sistemle kazanılabileceğini göstermesi dikkate alınması gereken etkin bir tarzdır.
Ülkemizde maalesef, liglerde yer alan takımlarımızın büyük bir çoğunluğunda yapı bazı isimler üzerine inşa edilmektedir.
Bu isimlerin sakatlık, ceza ya da başka bir nedenle oynamaması durumunda bu ekipler "Ciddi yaralar" alabilmektedir. 2- 3 ismin olmaması, takımlarda adeta "Deprem" etkisi yaratabilmekte, oyunlarında ciddi sorunlar oluşmasına sebebiyet vermektedir.
Bu meselenin çözümü ise "İsimlere bağımlı olmak" yerine, "Sisteme dayalı olmakta" yatmaktadır.
Bu yöntemi kendisine ilke edindiği için Mesut Hoca'ya "Bravo" dedim. Bu tabi ki, işin bir yanı… Bir başka önemli unsur, daha önce de yazdığım gibi Gençlerbirliği ekibinin fiziksel yapısı… Ben bu takıma, "Ayağı yere sağlam basanlar" diyorum. Taş gibiler! Çok dayanıklılar! Son 20 dakikada dilleri sarkmıyor! Nefes alamayacak hale gelmiyorlar! 1.dakikada nasıl mücadele ediyorlarsa, son dakikalarda da aynı direnci gösterebiliyorlar.
İşte bu sebepledir ki, "Gençlerbirliği her takımı yenebilir" dedim.
Bu sözümün de hep arkasında duracağım. Çünkü gerçekler ortada! Şu an şampiyonluk kovalayan lider Galatasaray ile onu takip eden Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın halleri ortada… Bu üç ekibin de, "Maçların son 15 dakikalarını çıkarmakta" ne denli zorlandıklarını görüyoruz… Zaten biraz Bursaspor, biraz Trabzonspor, biraz da Başakşehir'in oyunları ve sahadaki mücadeleleri Süper Lig'de Ankara'nın tek temsilcisi olan Gençlerbirliği'ne benziyor! Ötekileri saymaya gerek bile duymuyorum…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: Bravo Mesut Bakkal!..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN