Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelli gençler çakı gibi askerlik yaptı

Giriş Tarihi: 13.5.2015
Engelli gençler çakı gibi askerlik yaptı

Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı, "Engelliler Haftası" nedeniyle 26 engelliye 1 günlüğüne temsili askerlik yaptırdı. Yakınları, engellileri askeri elbiselerle görünce gözyaşlarını tutamadı

Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı sahasında, Polatlı Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi'nden gelen 26 engelli için yapılan temsili askerlik törenine Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Avni Angun, Polatlı Belediye Başkan Yardımcısı Muhsin Akdeniz, Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Hayri Doğruel, askerlerle engellilerin aileleri katıldı.

"CANIMIZI VERMEYE HAZIRIZ"
Törende, temsili olarak bir günlük askerlik yapan engelliler adına konuşma yapan Topçu Er Yusuf Bircan, "Tarihi, şan ve şerefle dolu kahramanlık destanları yazan asil Türk milletinin bir ferdi olarak, bugün burada bir günlük de olsa asker olmanın haklı gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Aynı değerler uğruna bizler de canımızı feda etmeye hazırız. Bunun bir ifadesi olarak sizlerin huzurunda askerlik yemini ettik" şeklinde konuştu. Daha sonra temsili askerlik yapan engellilerden Yusuf Bircan, engelliler adına dönem plaketini yaş kütüğe çaktı. Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tümgeneral Avni Angun da engelli askerliğine katılan ilk kişi olarak Yusuf Bircan'a teskeresini verdi.

'YANAŞIK DÜZEN' EĞİTİMİ ALDILAR
Garnizon Komutanı Tuğgeneral Avni Angun, "Kısa bir süre de olsa tarihi zaferlerle dolu şanlı ve şerefli ordumuzun birer ferdi olmanın gururunu yaşadınız. Bu gurur size ömür boyu güç ve ışık versin" dedi. Temsili askerlik töreninde Türk Bayrağı ve silah üzerine ellerini koyarak yemin eden engelliler, yanaşık düzen eğitimi alarak tribünleri selamladı. Engelliler, tezkerelerini aldıktan sonra bu sevinçlerini aileleriyle paylaşıp hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli gençler çakı gibi askerlik yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN