'ya basın fotoğrafları müzesi

Valisi Mehmet Kılıçlar'ı ziyaret eden TFMD Yönetim Kurulu üyeleri, başkenti tanıtmak amacıyla yakın zamanda kurmayı planladıkları basın fotoğrafları müzesiyle ilgili bilgi verdi

Giriş Tarihi: 14.8.2015
Ankara'ya basın fotoğrafları müzesi
Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) Yönetim Kurulu, Valisi Mehmet Kılıçlar'ı ziyaret etti. Başkan Rıza Özel, Başkan Yardımcıları Osman Altınışık, Arif Akdoğan ile Ahmet İzgi, Mehmet Acar ve Hamza Şahin'den oluşan TFMD heyeti Vali Kılıçlar'a basın fotoğrafçılığı ve dernek yapısı hakkında bilgi verdi. TFMD heyeti, zaman zaman derneğin yaptığı Ankara'nın tanıtımına ilişkin çalışmalara teşekkür eden Vali Kılıçlar'a, başkentte kurulmasını planladıkları Basın Fotoğrafları Müzesi'ne ilişkin projeleri konusunda da bilgi verdi. Dernek faaliyetleri hakkında Vali Kılıçlar'a bilgi veren Özel, "TFMD üyesi foto muhabirleri; çektikleri fotoğraflarla, siyasetten toplumsal olaylara, spordan magazine, ekonomiden diplomasiye Türkiye Cumhuriyeti'nin görsel tarihini yazma sorumluluğunu yerine getirebilmenin çabası içerisindedirler. Bu görevleri sırasında, kendilerine edindikleri en önemli ilkenin olaylara objektif olarak yaklaşmaya çalışmaktadır" dedi.

YARIŞMA BAŞKENTİ TANITTI
Her yıl düzenledikleri fotoğraf yarışmalarıyla başkentin ve Türkiye'nin tanıtımına katkı vermeyi amaçladıklarını, bilhassa son yarışma jürisinde dünyaca ünlü fotoğraf sanatçılarına da yer vererek başkente gelen yabancı jüri üyelerine Ankara'nın tarihi ve turistik alanlarını gezdirme fırsatı bulduklarını dile getiren Özel, kendilerini kabullerinden dolayı Vali Mehmet Kılıçlar'a teşekkür etti. TFMD Başkanı Özel ve yönetim kurulu üyesi foto muhabirlerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Kılıçlar, insanların sevinçlerinin, coşkularının yanı sıra hüzünlerinin, düş kırıklıklarının sessiz tanıkları olan foto muhabirlerinin yaptıkları iş dolayısıyla toplum vicdanında da önemli ve etkili bir konumda olduklarını ifade etti. Bu manada önem arz eden foto muhabirliğinin, her zaman desteklenip yaşatılması için çaba gösterilmesi ve foto muhabirlerinin de sorumluluklarının bilincinde olarak görevlerini yerine getirmeleri konusunda özenli olmaları gerektiğini belirten Vali Kılıçlar, foto muhabirleri derneği başkan ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

NİKAH MESAİSİ
HER gün onlarca çiftin dünya evine girdiği Sincan'da 3 bin çift bu yıl nikah masasına oturdu. Özellikle hafta sonları nikâhtan nikâha koşan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, çiftleri mutlu günlerinde yalnız bırakmıyor. Nikâhlarının Başkan Tuna tarafından kıyılmasını isteyen çiftler, bu taleplerine büyük oranda olumlu cevap alıyor. Evlenecek çiftlere önemli tavsiyelerde bulunan Tuna, "Evlilikteki huzur ve mutluluğun iki anahtarı var. Birisi sabır birisi de şükür… Kişi, sıkıntılara sabrederse nimetlere de şükrederse ömür boyu hem ailesi hem toplum huzurlu olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'ya basın fotoğrafları müzesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN