Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halk otobüsçülerinden 'bulvar' eylemi

Minibüs ve halk otobüsü esnafı, Ankara Bulvarı'nın kapatılması kararını protesto etti. Mimarlar Odası'nın önünde toplanan esnaftan bazıları binaya yumurta attı

Halk otobüsçülerinden 'bulvar' eylemi
Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) imar planının iptali nedeniyle mahkeme kararıyla kapatılma kararı verilen Ankara Bulvarı için tepkiler dinmek bilmiyor. Ankara Minibüs ve Halk Otobüsleri Esnaf Derneği, önemli aksları birbirine bağlayan bulvarın kapatılmasına neden olan Mimarlar Odası'nın önünde 3 bin kişi ile yumurtalı eylem yaptı.

"HER GÜN BURADA TOP LANACAĞIZ"
Eyleme öncülük eden Dernek Başkanı Kurtuluş Kara, "Her şeye muhalif Mimarlar Odası kendine yakışanı yaptı ve vatandaşı yolsuz bıraktı. Bu işin üzerinden rant sağlamaya çalışıyorlar. Trafiği yüzde 100 rahatlatan bir yolu kapatmak ihanettir" diye konuştu. Kara, "Dertleri ağaç dikilmesiymiş bahane... Soruyorum, Tezcan Hanım en son ne zaman ağaç dikmiş? Şu anda avukatımız yürütmeyi durdurma kararıyla ilgili yasal yollara başvurdu. Yol açılana kadar her gün Mimarlar Odası'nın önünde toplanıp eyleme devam edeceğiz. Yol medeniyettir, hayattır yollar kapatılamaz, açılır. Ne pahasına olursa olsun vazgeçmeyeceğiz, onlar kapatır biz açarız" şeklinde konuştu.

'ESNAFIN GÜNLÜK KAYBI 17 BİN LİRA'
Kapatılma kararının başta Ankaralı olmak üzere şoför esnafına ciddi zarar vereceğine dikkat çeken Kara, yolu kullanan yaklaşık 230 esnafın günlük kaybının 17 bin TL olduğunu söyledi. Kara, "Yürütme durdurma kararımızı en kısa zamanda alacağız, Ankaralılar mağdur olmayacak. Mimarlar Odası bir STK dır, STK yol kapatmakla uğraşmamalıdır. Zamanında Akay Kavşağı'na da aynı şeyi yaptılar ama haklı olan Ankaralı kazandı ve yollar açıldı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk otobüsçülerinden 'bulvar' eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN