En büyük destek üç ilçeden geldi

AK Parti'nin başkentteki lider merkez ilçesi Pursaklar olurken, taşra ilçelerinde ise Çamlıdere ve Akyurt zirvenin sahibi oldu

Giriş Tarihi: 6.11.2015
En büyük destek üç ilçeden geldi
AK Parti 1. bölgede milletvekili sayısını 1 artırırken, 2. bölgede 8 milletvekili çıkardı. Taşra ilçeler arasında Çamlıdere yine birinci olurken Akyurt ikinci oldu. Merkez ilçeler arasında ise Pursaklar zirvedeki yerini bırakmadı. Seçimi SABAH Ankara'ya değerlendiren başkanlar AK Parti'ye verilen büyük desteğin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

"başarıya inandık"
Seçimde yüzde 75,5'le AK Parti'yi destekleyen Pursaklar, Ankara'daki metropol ilçeler içerisinde birinciliğini koruyarak rekor kırdı. Pursaklar'da 7 Haziran seçimlerinde yüzde 66 oy alan AK Parti, 1 Kasım'da 9 puanlık artış ile yüzde 75,5'e yükseldi. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ise seçim gecesi ilk teşekkürü de Pursaklar'da yaptı. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, "Pursaklar 1 Kasım seçimlerinde metropol ilçeler arasında yine birinci oldu. Teşkilatımızla milletvekili adaylarımızla büyük bir uyum içinde canla başla çalıştık. Yeniden tek başına iktidar olacağımıza inandık. Daha 8 Haziran sabahı 'Tekrar seçim yapılması halinde bu işi başaracağız ve en güçlü desteği Pursaklar olarak vereceğiz' dedik. Hamdolsun başardık. Milletimiz istikrardan yana oldu. Kıymetli hemşerilerime bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

'Taşranın galibiyiz'
Çamlıdere her seçimde olduğu gibi bu seçimde de Ankara'da taşra ilçelerde birinci oldu. Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can, 1 Kasım'da AK Parti'ye yüzde 80,63 oy veren Çamlıdereli hemşehrilerine teşekkür etti. Her seçimde olduğu gibi, kavgasız, gürültüsüz ve centilmence bir seçimi daha atlatmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Can, "AK Parti Çamlıdere'de 4 bin 897 oyun 3 bin 907'sini alarak hem Ankara genelinin hem de 2. bölgenin birincisi oldu" dedi.

'Büyük onur yaşadık'
Akyurt ise taşra ilçeler arasında ikinci oldu. Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, "Vatandaşlarımıza, Akyurtlu hemşerilerime bu onuru, gururu bizlere yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Bu bir parti seçimi değil ülkemizin kaderini belirleyecek bir seçimdi. Halkımız büyük bir olgunlukla tercihini yaptı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En büyük destek üç ilçeden geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN