1 günde 4 kez öldü öldü dirildi!

Giriş Tarihi: 12.11.2015
1 günde 4 kez öldü öldü dirildi!
Ankara'da yaşayan Ramazan Kocasu, 1 günde 4 kez öldü öldü dirildi. Karasu'nun, kasık ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede 3 kez kalbi tamamen durdu ve elektro şokla hayata döndürüldü. Uzun yıllardır sigara tiryakisi olan 43 yaşındaki Karasu'ya ilk olarak, Yenimahalle Devlet Hastane'sinde müdahale edildi.

hipot ermi uygula ndı

Elektroşokla kalbi atmaya başlayan Karasu, Sincan Lokman Hekim Hastanesi'ne sevk edildi. Yolda bir kez daha kalbi duran Karasu, elektroşokla hayata döndürüldü. Uzman Kardiyolog Dr. Şahin Mürsel, EKG çekerken Karasu'nun 3'üncü kez kalbi durdu. Yeniden elektroşok devreye girdi. Tetkiklerde ana atar damarının yüzde 100 tıkandığı tespit edildi. Hemen anjiyo yapıldı, stent takıldı. Kalp yeniden çalışmaya başladı ama Karasu'nun bilinci açılmadı. "Hipotermi" ismi verilen dondurma işleminin yapılmasına karar verildi. 24 saat vücut ısısı 34-35 dereceye düşürülen Karasu yeniden sağlığına kavuştu.

'SON ŞANS HİPOTERMİ'
Anestezi Uzmanı Dr. Zeynep Öresin, ölümle-yaşam arasında son bir ihtimali değerlendirmek için ayda ortalama 10 hastaya "hipotermi" uyguladıklarını ve bu sayede çok sayıda hastayı yeniden yaşama döndürdüklerini söyledi. Öresin, Lokman Hekim Hastanesi'nde yılda 100 hastadan ortalama 35'inin tamamen sağlıklı bir şekilde yaşama döndüğünü belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 günde 4 kez öldü öldü dirildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN