Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Umutlar tükeniyor

Doğuştan kalp hastası olan ve nakil olmaması halinde hayatını kaybedecek olan Deha İdil için zaman daralıyor

Umutlar tükeniyor
Nakil noktasında kritik aşamaya gelen ve tüm Türkiye'nin "acil" koduyla kalp seferberliğine girdiği İdil'den tekrar kötü haber geldi.
Birkaç gün önce sağlığında olumlu gelişmelerin yaşandığı minik kız, durumunun ağırlaşmasının ardından tekrar solunum cihazına bağlandı.

KOL VE BACAĞINI KAYBEDEBİLİR

İdil'in durumu hakkında Sabah Ankara'ya bilge veren anne Derya K., artık minik İdil'in kalbinin ilerleyen kritik zamana direnmekte zorlandığını söyledi.
Umutlarının tükenmekte olduğunu belirten Anne K., "Kızım birkaç gün önce gözlerini açmış ve kalbinin birkaç fonksiyonu da çalışmaya başlamıştı.
Doktorların risk altında dediği sağ bacak ve kolu için kesilme olasılığı ortadan kalkmıştı ancak önceki gün İdil ağırlaştı.
Acilen solunum cihazına bağlandı.
Artık yemek de yiyemiyor, burundan mamayla besliyorlar. Yavrumun solunum sıkıntıları had safhada. Her an bacak ve kolu kesilebilir çünkü kalp kan pompalamıyor" dedi.
Bir çok yol denemelerine rağmen uygun kalp bulamadıklarını belirten anne Derya K., Türkiye ve dünyadan birçok insanın seferber olduğu İdil'in durumunun hastanede kalp bekleyen hastalara şifa olduğunu söyledi. Derya K, "Benim kızım günden güne eriyor, onu yaşatmak için gece gündüz dua edip, çabalıyoruz ancak İdil'in durumu her geçen gün kötüye gidiyor" diye konuştu. Yaşadıklarının tarifsiz olduğunu ifade eden baba Hasan K. ise "Günlerdir zamana karşı yarışıyoruz.
Aklımız, fikrimiz, derdimiz kalp oldu. Canım kızım herşeye rağmen direniyor ama doktorlar da biz de durumun ağırlaştığının farkındayız" ifadelerini kullandı.

'Kızımın gözlerini bağışlayacağım'
Acılı baba Hasan K., "Bunu söylemek çok zor ama eğer yavruma kalp bulunamaz ise sağlam kalan tek organını bağışlayacağız" diye konuştu. Hasan K., "Günlerdir zamana karşı yarışıyoruz. Aklımız, fikrimiz, derdimiz kalp oldu. Canım kızım her şeye rağmen direniyor ancak doktorlar da biz de durumun ağırlaştığını biliyoruz. Evladımın tek sağlam organı gözleri. Eğer kızımı kaybedersem gözlerini bağışlayacağım.
Hiç değilse başka bir bedende gözlerini yaşatacağım.
Bir insanın dünyayı İdil'imin gözleriyle görmesi acımızı bir nebze ede olsa hafifletecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umutlar tükeniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN