Suriyeli Aya şifayı başkentte buldu

Giriş Tarihi: 1.1.2016
Suriyeli Aya şifayı başkentte buldu

Başkentte hastalığı nedeniyle 8 yıldır yemek yiyemeyen ve yıllardır vücudundaki yaralarla yaşamaya çalışan küçük Aya'nın tedavisini Sağlık Bakanlığı karşılayacak

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Ankara Haymana'ya sığınan Suriyeli Aya Alkordi'ye Türk Kızılayı derman oldu. Doğduğundan bu yana Epidermi (kelebek) hastası olan 8 yaşındaki Aya, Sami Ulus Çocuk Hastanesi'nde tedavi edilecek. Vücudunun iç ve dış kısımlarındaki yaralar nedeniyle yemek yiyemeyen Aya, artık aç kalmayacak.

KIZILAY DA YA RDIM ELİNİ UZATTI

Ailesiyle birlikte Haymana'da bir gecekonduda, maddi zorluklar içerisinde yaşamaya çalışan Aya Alkordi'nin sesini Türk Kızılay'ı duydu. Epidermi Hastalığı nedeniyle boğazı dahil vücudunun tüm iç ve dış kısımlarında oluşan yaralar yüzünden yemek yiyemeyen minik kız Ankara Dr. Sami Ulus Hastanesi'nde tedavi edilecek. Hastane tarafından ilk muayenesi yapılan minik kızın tüm sağlık giderleri Sağlık Bakanlığı'nca karşılanacak. Yemek yiyemediği için 8 yıldır özel bir mamayla beslenen Aya, tedavisinin tamamlanmasıyla istediği her şeyi yiyip, istediği gibi oynayabilecek. Suriyeli Aya ve ailesini Haymana'da ziyaret eden Türk Kızılayı Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, Aya'nın mama ve ilaçlarının da Kızılay tarafından karşılanacağını söyledi. Hizanlıoğlu, "Suriye'deki iç savaşın ardından ülkemize sığınan Alkordi ailesinin 8 yıllık derdine devletimiz derman oldu. Vücudunun iç ve dış kısımlarındaki yaralarla yıllarca oynayıp, yemek yiyemeyen Aya'nın yüzü artık gülecek. Aya'nın mama ve ilaçları çok pahalı ailenin almaya gücü yetmiyor bu nedenle de özel bir firma Aya'nın ilaç masraflarını üstlendi. Kızılay ekipleri her ay Aya'nın ilaçlarını ve mamasını kendisine ulaştıracak" dedi.

'TÜRK DEVLETİNE MİNNETTARIZ'

Kızının tedavi edilmesine çok mutlu olduğunu belirten Baba Alkordi ise, "Yavrumun yıllardır dinmeyen acıları artık bitecek. Yaralarımıza merhem olduğu için Türk Devleti'ne minnettarım" dedi. Alkordi, "Acılar içerisinde yaralarımızla vatanımızdan koptuk Ankara'ya sığındık. Burada inşaatlarda çalışıyorum, düzenli bir işim yok. Meydanda bekliyorum, işçiye ihtiyacı olan olursa o gün çalışıp eve ekmek getiriyorum. Çok şükür bir ev bulduk. Şimdi kızımın iyileşecek olması tüm dertlerimizi, acılarımızı unutturdu. Çok mutluyum, teşekkürler Türkiye" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli Aya şifayı başkentte buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN