Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parkta yatan Suriyelilere Mamaklılar sahip çıktı

Suriye’den kaçarak Ankara’ya gelen ve Güvenpark’ta yatıp kalkan aileye, Mamaklı vatandaşlar barınacak yer ve yiyecek temin ediyor

Giriş Tarihi: 11.4.2016
Parkta yatan Suriyelilere Mamaklılar sahip çıktı
Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniye bir yıl önce 'ye sığındıklarını belirten Türkmen asıllı Cuma Cuma, (31) biri kız, 3 çocuğu ile ortada kaldıklarını söyledi. Cuma, "Ne ekmek alacak paramız vardı ne de barınacak yerimiz. Güven Park'ta yatarken bir vatandaş bizleri yıkılmaya yüz tutmuş bu gecekonduya getirdi. Şimdi bu kapıları ve camları olmayan evde yaşam savaşı vermeye başladık. Komşuların verdiği ekmeklerle karnımızı doyurmaya çalışıyoruz" dedi. Çocukları Ali, (11) İbrahim (14) ve Ayşe (12) ile 'ye sığındıklarını belirten Cuma, eşinin, Halep'tekibombardıman sırasında yıkılan evlerinin enkazı altında kaldığını anlattı.

OTELDEN ATILDILAR
Bir arkadaşının iş ve aş vaadi ile Sivas'a gittiklerini orada barınamadıklarını kaydeden Cuma, "Ankara'ya gelip Ulus'ta bir otele sığındık. Dilencilik yaparak karnımızı doyurmaya çalıştık. Ancak ne karnımızı doyurabildik ne de otelin parasını verebildik. Otel yetkilisi bizi otelden uzaklaştırınca Güven Park'ta gündüzleri dileniyorduk, geceleri de bu parkta yaşıyorduk. Ben, Ali ve İbrahim zor hava şartlarına dayanıyorduk ama küçük kızım Ayşe sürekli ağlıyordu" dedi. Bu şartlarda yaşarken İsmail Bilim isimli bir vatandaşın durumlarına üzülerek kendilerini Mamak'ta bir gecekonduya yerleştirdiğini belirten Cuma, "Bu evin elektriği ve suyu, eşyası yok. Mahallelinin verdiği örtüleri yere sererek uyumaya çalışıyoruz. Bize ekmek veriyorlar ancak mahallelinin durumu da iyi değil. Buna rağmen bize sahip çıkıyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parkta yatan Suriyelilere Mamaklılar sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN