Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şekerler dağıtıldı eller öpüldü

Bayram namazında Millet, Kocatepe ve Ahmet Hamdi Akseki lerine eden başkentliler, namaz sonrası bayramlaşarak birbirlerine şeker ikram etti

Giriş Tarihi: 6.7.2016
Şekerler dağıtıldı eller öpüldü
Ramazan Bayramı tatillerini başkent 'da geçiren vatandaşlar bayram namazında Kocatepe, Hacı Bayram, Ahmet Hamdi Akseki ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Millet si'ne etti. Bayram namazının ardından vatandaşlar tek tek birbirleri ile tokalaşırken küçükler büyüklerin ellerinden öperek, şekerler ikram edildi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da bayram namazını Millet Camii'nde kılanlar arasındaydı. Namaz sonrası vatandaşlarla bayramlaşan Bakan Eroğlu, "Bugün İslam âlemi olarak bize düşen yüreklerimiz mahzun olsa bile bu mübarek bayramı mahzun göndermemektir. Bugün bize düşen bayramımızı hepimiz için bir umuda dönüştürmektir. Farklılıklarımızı ayrılık ve gayrılık vesilesi değil, Rabbimizin bir ayeti olarak görmek ve birbirimize kenetlenmektir" dedi.

BAYRAM NAMAZINI GÖRMEZ KILDIRDI
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ise Ankara'daki Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde kıldırdığı bayram namazının ardından hutbe verdi. Görmez hutbesinde, ""Bu bayram yeryüzünü ifsad edenlerin değil ıslah edenlerin, selaha ve felaha erenlerin bayramı. Bu bayram cana kıyanların, kan akıtanların, korku salanların bayramı değil bu bayram insanlara hayat ve huzur verenlerin bayramıdır" ifadelerini kullandı.

MEYDANDA İLK BAYRAM NAMAZI
Etimesgut Müftülüğü tarafından Kadir Gecesi özel programlarının yapıldığı ve akabinde teravih namazının kılındığı Etimesgut Belediyesi Türk Beyleri Kent Meydanı'nda ilk kez bayram namazı da kılındı. Seccadesini alan Ramazan bayram namazını kılmak için meydana geldi. Etimesgut Müftüsü Yunus Can'ın kıldırdığı bayram namazında binlerce kişi yan yana saf tuttu.

CAMİ TEMELİ ÜZERİNDE NAMAZ
Çubuk'ta ise Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinleri ise 1999'da yaşanan depremde hasar gören ve geçen mayıs ayında kullanılamaz raporuyla yıkılan Fatih Camisi'nin yerine yeni cami için atılan temellerin üzeinde namaz kıldı. Fatih Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Alper Gülpınar, "Mahalle halkının ısrarı üzerine gerekli önlemleri aldığımız inşaatın temelleri üzerinde bayram namazımızı idrak ettik. Mahalle sakinlerimiz yıllardır bayram namazlarını kıldıkları camide, yapım aşamasında da olsa geleneklerini bozmak istemediler. Kendi getirdikleri seccadelerle bayram namazını açık havada, yeni atılan temelin üzerinde saf tutarak kıldılar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şekerler dağıtıldı eller öpüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN