Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşıkların dilinden 15 Temmuz

Giriş Tarihi: 20.11.2016
Aşıkların dilinden 15 Temmuz

Gölbaşı Belediyesi’nce düzenlenen ‘Âşıkların Dilinden 15 Temmuz’ etkinliği büyük ilgi gördü. Ünlü âşıklar Gölbaşı’nın o gece gösterdiği kahramanlığı bağlamalarıyla dile getirdi

Gölbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 'Aşıkların Dilinden 15 Temmuz' etkinliği öncesi akşam yapıldı. Sunuculuğunu Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın'ın yaptığı etkinliğe Aşık Kul Nuri, Aşık İhsan Yavuzer, Aşık Rahim Sağlam ile Şair Zekiye Çomaklı eserleri ile eşlik etti. Ayrıca geceye Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Belediye Başkanı Fatih Duruay, Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Fırat Purtaş ve Jandarma İlçe Komutanı Murat Kuyucu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

CANLARINI FEDA ETTİLER
Programın açılış konuşmasını yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay "15 Temmuz'da Gölbaşı olarak büyük mücadele verdik. Gölbaşı'ndaki kardeşlerimiz, 15 Temmuz'un karanlık gecesinin aydınlığa çevirilmesinde büyük rol oynadılar. Gerek Külliye'de gerek Genel Kurmay'da gerekse Özel Harekat Daire Başkanlığı ve TÜRKSAT'da canlarını feda ettiler" dedi. Başkan Duruay "Çok kıymetli aşıklarımızın ve şairlerimizin bulunduğu bu gecede, Gölbaşı'nın kalbinden geçenleri sözleriyle, bağlamalarıyla, sazlarıyla bize aktaracak kardeşlerimize ve ağabeylerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşıkların dilinden 15 Temmuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN