Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TİKA’dan Latin Amerika Ülkesi Surinam’a Sağlık Alanında Destek

Giriş Tarihi: 21.6.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 21.6.2015 23:27
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Latin Amerika ülkelerinden Surinam’da bulunan Paramaribo s Lands Hastanesi’ne tıbbi cihaz ve sağlık malzemesi, Surinam Sağlık Bakanlığı’na da bir adet ambulans desteği sağlandı.
Karayipler Topluluğu (CARICOM) üyesi Surinam’da sağlık alanında önemli bir proje hayata geçirildi. Başkent Paramaribo’da bulunan s Land Hastanesi’ne TİKA tarafından sağlanan 40 adet çocuk yatağı, yenidoğan ünitesi için de 3 adet kuvöz, 4 adet hastabaşı monitör, Surinam Sağlık Bakanlığı’na ise bir adet tam donanımlı hasta nakil ambulansı yapılan devir teslim töreniyle yetkililere teslim edildi. Törende Surniam Dışişleri Bakanı Winston Lackin, Surinam Sağlık Bakanı Michel Blokland, Surinam’ın Türkiye Konsolosu Liakat Alibux, Surinam Türkiye Fahri Konsolosu İlkem Şahin, TİKA Heyet Başkanı Canan Kaplan, Paramaribo Akademik Hastanesi İdari Direktörü Antoine Brahim, s Lands Hastanesi İdari Direktörü Bernhard Abia birer konuşma yaptılar.
Surinam Sağlık Bakanı, Dışişleri Bakanı ve üst düzey yöneticiler, sağlanan tıbbi ekipman ve ambulansın Surinam halkı için çok önemli olduğunu, yenidoğan ünitesi için temin edilen ekipmanların özellikle Surinamlı bebekler için hayati önem taşıdığını vurgulayarak TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler. Paramaribo Akademi Hastanesi Direktörü Antoine Brahim tarafından TİKA’nın yaptığı yardımlara karşılık sertifika verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TİKA’dan Latin Amerika Ülkesi Surinam’a Sağlık Alanında Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN