Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dısişleri Bakanlığı, Nükleer Müzakerelerin Mutubakatla Sonuçlanmasını Memnuniyetle Karşıladı

Giriş Tarihi: 14.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Dışişleri Bakanlığı, İran’ın nükleer programına ilişkin müzakerelerin ??"kapsamlı ortak eylem planı" adı verilen bir anlaşma üzerinde mutabakatla sonuçlanmasını memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, İran’ın nükleer programına ilişkin sorunun çözümü için diplomasiyi tek seçenek olarak gören Türkiye, P5+1 ile İran arasında uzun zamandır devam eden müzakerelerin ??"kapsamlı ortak eylem planı" adı verilen bir anlaşma üzerinde mutabakatla sonuçlanmasını memnuniyetle karşılandığı vurgulanarak, "Tarafları bu neticeyi mümkün kılan çabaları için kutluyor; varılan anlaşmanın tüm unsurları ile uygulanmasına önem atfediyor; önümüzdeki dönemde uygulamanın denetlenmesinde merkezi rol üstlenecek olan Uluslararası Atom Enerji Ajansı ve uluslararası toplum ile tam bir şeffaflık temelinde anlaşmada öngörülen işbirliğinin hayata geçirilmesini bekliyoruz.
Anlaşmanın güven verici bir anlayışla kesintisiz biçimde ve tam olarak uygulanmasının bölge barış, güvenlik ve istikrarı bakımından da hayati? önem taşıdığını bu bağlamda vurgulamakta yarar görüyoruz" ifadesi kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dısişleri Bakanlığı, Nükleer Müzakerelerin Mutubakatla Sonuçlanmasını Memnuniyetle Karşıladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN