Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanya’da Turuncu Bayrak Başvuruları Başladı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Alanya’da Turuncu Bayrak Başvuruları Başladı
İşletmelerde hijyen kalitesini arttırmaya yönelik Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen “Turuncu Bayrak” başvuruları başladı.
Okurcalar’dan Demirtaş’a kadar verdiği hizmetin hijyenik kalitesini Turuncu Bayrak ile belgelendirmek isteyen işletmeler, 17 Nisan Cuma günü mesai birimine kadar başvurularını, Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne dilekçe ile yada gida@lanya.bel.tr mail yolu ile yapabilecekler. Turuncu Bayrak Yarışması’nın gönüllülük esasına dayalı olduğu için sadece müracaat eden işletmelerin değerlendirilmeye alınacağı belirtildi.
Reston, bar ve yiyecek içecek işletmelerinin daha hijyenik çalışmalarını teşvik etmek ve hijyen kurallarına dikkat eden işletmelerin de ödüllendirilmesi amacıyla başlatılan Turuncu Bayrak Hijyenik İşletme Bayrağı başvurularının her yıl arttığı kaydedilirken, bu yıl yapılacak organizasyona, restoran, pastane, ekmek fırını, pasta, dondurma, yufka imalathaneleri, yemek fabrikası, kasap, okul kantini, kreşler ve bayan kuaförlerinin başvurabilecekleri ifade edildi.
Müracaat sonrası denetim ve takiplerin, Alanya Belediyesi gıda mühendisleri tarafından yapılarak, hijyenik çalışmaları tespit edilen işletmelerin Turuncu Bayrak almaya hak kazanacakları açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya’da Turuncu Bayrak Başvuruları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN