Alanya’da Engelli Öğrenciler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 13:49
Alanya’da Engelli Öğrenciler Kahvaltıda Bir Araya Geldi
10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde eğitim gören öğrenci ve velileri Banana Beach Otel’de kahvaltı da bir araya geldi.
Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi tarafından organize edilen etkinlikte, katılımcılar gezi treni ile şehir turuna çıkarılıp, Damlataş-İskele -Atatürk caddesi güzergahları gezdirildi.Şehir turunun ardından Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Çocuk Gelişim Uzmanları Aksen Uçaner ve Hüsniye Kıldırgıcı, merkezde eğitim gören öğrenci ve velileri ile birlikte Banana Beach Otel’de kahvaltıda buluştu.
Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Çocuk Gelişimi Uzmanı Aksen Uçaner yaptığı açıklamada, “Eğitim sürecimizde öğrencilerimize günlük yaşam becerilerini ve sosyal ortamlarda kazandırmak istediğimiz davranışları pekiştirmeyi amaçlamaktayız. Düzenlenen kahvaltı organizasyonunda öğrenciler, ailelerine sosyal ortamlarda neleri başarabildiklerini gösterme fırsatı bulmuşlardır. Engelliler Haftası kapsamında da gerçekleştirdiğimiz bu kaynaştırma kahvaltısı ile de bireysel eğitim alan öğrenci ve velilerimizi bir araya getirerek birbirleri ile tanışıp, bilgi alışverişinde bulunmalarına katkı sağladık” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya’da Engelli Öğrenciler Kahvaltıda Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN