Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırgız Büyükelçi’den EXPO 2016 Sözü

Giriş Tarihi: 13.7.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 20:46
Kırgız Büyükelçi’den EXPO 2016 Sözü
Kırgızistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi ibragim Dzhunusov, Antalya Valiliği ziyaretinde Expo 2016’ya Kırgızistan’ın da katılması gerektiğini belirtip destek sözü verdi.
Kırgızistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi ibragim Dzhunusov Vali Muammer Türker’i makamında ziyaret etti. İki ülke arasında ekonomi ve turizm alanındaki ilişkileri daha ileriye götürmek için nelerin yapılabileceğinin değerlendirildiği ziyarette, Antalya’da yaşayan ve turist olarak gelen Kırgızların sorunları konusunda fikir alış verişinde bulunuldu. Ziyarette Expo 2016 Antalya hakkında Büyükelçi Dzhunusov’a bilgi veren Vali Türker, Kırgızistan’ın Expo 2016’ya katılmasını istediklerini ifade etti. Antalya’ya ailesiyle tatile gelen Büyükelçi Dzhunusov da, Kırgızistan’ın Expo 2016’ya katılması gerektiğini ifade ederek kendisinin de bu konuda katkı sunacağını dile getirdi.
Vali Türker, ziyaretin sonunda Valilik Şeref Defterini imzalayarak kendisine Kırgız milli giysileri ve kitap takdim eden Büyükelçi Dzhunusov’a Expo 2016 Antalya’nın sembol çiçeği şakayık hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırgız Büyükelçi’den EXPO 2016 Sözü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN