Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuşadası’nda 5 Bin Kişilik Yemek Fabrikası Açıldı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Kuşadası’nda 5 Bin Kişilik Yemek Fabrikası Açıldı
Kuşadası Belediyesi’nin yer vererek katkı sağladığı, Büyükşehir Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Aşevleri Müdürlüğü, Kuşadası Yemek Fabrikası törenle açıldı. Açılışta konuşan Aydın Büyükşehir Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu, “Hedefimiz Aydın’da hiç kimsenin aç olarak yatağa girmemesidir. Her zaman garip ve gurebanın yanında olacağız” dedi.
Açılışa, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ile kalabalık bir vatandaş topluluğunun katıldı.
Açılış töreninde konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası’na yatırımları ve destekleri için Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti. Kayalı, “Seçimlerden sonra Kuşadası Belediyesinin taşerona verdiği aşevi kapatıldı diye çok eleştirildik. Taşeron hizmeti satın almak, kendi mutfağımızı kurup, yemek yapmak, bedel ödemek kolay ve sürdürülebilir bir iş değil. Büyükşehir Belediye Başkanımızda Kuşadası merkezli, aynı zamanda Söke ve köylere de hizmet götürecek bir aş evinin gerekli olduğunu söyleyince mola verdik. Öncesinde parayla hizmet satın alınarak 500 ile 1000 kişiye yemek çıkarabilen bu mutfağımızı, Büyükşehir Belediyesine tahsis ettik. Sağolsun Büyükşehir Belediye başkanımız ciddi bir tadilat ile günde 5000 kişiye yemek çıkarabilecek bu aş evini oluşturdu. Bu aş evini Kuşadası’na kazandırdığı için Büyükşehir belediye başkanımız Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyorum. Ben daha önceki görüşmelerimizden, Büyükşehir’in Kuşadası ile ilgili projelerini bildiğim için çok mutluyum. Tabi bu projelerin tümü ile hayata geçmesi zaman alıyor, ama bugünden başlayarak Büyükşehir’in hizmetlerinin artarak devam edeceğini biliyorum” dedi.
“HEDEFİMİZ AYDIN’DA KİMSE KARNI AÇ YATAĞA GİRMESİN”
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da seçimler öncesi Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ile birlikte Kuşadası için sözler verdiklerini hatırlattı. Çerçioğlu konuşmasında, “Ne dedik, her zaman halkımızın yanında olacağız, sizlere hizmet edeceğiz dedik. Bizim için en önemlisi fakir fukara, garip gurebaya destek olmaktır dedik. Zaten zengin yolunu buluyor bu memlekette. Önemli olan, ihtiyacı sahibi yaşlılara, çocuklara destek olmak. Onun için ben burada, başta Kuşadası Belediye Başkanı olmak üzere, tüm belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Çünkü bu yeri bize Kuşadası Belediyesi tahsis etti, biz de gereğini yaptık. Bizim amacımız Aydın’da hiç kimse karnı aç yatağa girmesin” dedi.
Yemek üretimi yapan uzmanlardan bilgi alan Başkan Çerçioğlu, fabrikanın işleyişi hakkında yaptığı açıklamada “Kuşadası yemek fabrikasında üretilen yemekler sefertaslarında saklanarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara soğumadan ulaştırılıyor. Aşevi mantığından çok, aş evine gelemeyen, engelli, engelsiz tüm ihtiyaç sahiplerine yardım etmektir. Fabrikada aynı zamanda ihtiyaç sahiplerinin birbirini görmemesi, rencide olmamaları için de bir önlem alınmış durumda. Vatandaşların kapılarına kadar gidilerek, komşular tarafından bile görülmeyecek şekilde ulaştırılıyor. Haftada iki çeşit et yemeği, iki çeşit tavuk yemeği. Hafta da bir de sebze yemeği üretilen tesiste kalori dengesi ayarlanarak yüksek protein oranlı menüler hazırlanıyor. Tuz ve yağ oranı yaşlı ve hasta vatandaşların tüketebilmesi adına düşük tutuluyor. İhtiyaca göre 2 kişilik, 4 kişilik ve 6 kişilik aileler için farklı boyutlardaki sefertaslarında kişi başı 250 gr porsiyonlara ayrılarak günde 5000 kişiye hizmet veriliyor” dedi.
Açılış sonrası törene katılanlara yemek fabrikasında yapılan yemekler ikram edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşadası’nda 5 Bin Kişilik Yemek Fabrikası Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN