Çine Kültür Derneği İztuzu Plajı İçin Yürüdü

Giriş Tarihi: 25.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
Çine Kültür Derneği İztuzu Plajı İçin Yürüdü
Çine Kültür Derneği Doğa Sporları Kulübü üyeleri, özelleştirme tartışmalarıyla gündeme gelen İztuzu Plajı’na destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi.
Çine Kültür Derneği Doğa Sporları Kulübü üyesi 54 kişinin katılımıyla Ortaca’dan başlayan yürüyüşe İztuzu Kurtarma Platformu Sözcüsü Murat Demirci de eşlik etti. 4 kilometrelik radar tepesine tırmanan doğa tutkunları, daha sonra Caretta caretta rehabilitasyon merkezi ve 6 kilometrelik İztuzu Sahili’nde yürüdü. Gezi teknelerle Dalyan’a gelinerek etkinlik tamamlandı.
Dernek Başkanı Mehmet Demir, yaptığı açıklamada; “İnsanlık giderek yoğunlaşan yaşam temposunda kendine zaman ayırmalı. Bu anlamda günümüzün en güzel sporu olan Doğa yürüyüşlerinin en kolay ve dinlendirici olduğunu düşünüyoruz. Özellikle futbol vb. sporların tamamen ranta dönüştüğü günümüzde bu tarz sporların genç yaşlı demeden her kesime hitap etmesi yaptığımız faaliyetimize daha çok önem kazandırıyor. Çinelilerin etkinliklerimize ilgisinin giderek büyümesi bize ayrı bir şevk veriyor. Katılımcılarımız hem sohbet hem yürüyüşünü yapıyor hem de doğanın güzelliklerinden nasipleniyor. Etkinliğimizde emeği geçen yöneticilerime, İztuzu Kurtarma Platformu Sözcüsü Murat Demirci’ye ve Pamukkale Üniversitesi yetkililerine ve katılımcılara teşekkür ederim. 3 Mayıs tarihindeki parkurumuz önümüzdeki günlerde ilgililerine duyurulacaktır” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çine Kültür Derneği İztuzu Plajı İçin Yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN