Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazilli’de İlaçlama Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Giriş Tarihi: 20.6.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:37
Nazilli’de İlaçlama Çalışmaları Aralıksız Sürüyor
Nazilli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Nazillide vatandaşın rahat bir yaz mevsimi geçirebilmesi için ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.
Nazilli’de sineklenme ve kokulara karşı tedbirlerini alan Nazilli Belediyesi, bu doğrultudaki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şehirde kötü kokular ortaya çıkarabilecek olan Kanalizasyon logarları, çöp konteynırı ve yağmur suyu giderleri rutin olarak temizlenerek ilaçlaması yapılıyor. Sinek larvalarına yuva olan bataklık ve sazlık alanlarda sıklıkla ilaçlanıyor.
Nazilli Belediyesi’nin Sağlık Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ilaçlama birimi ekiplerinin Nazillide kötü kokular ve sinekle mücadelesinin rutin olarak sürdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık Sağlık işleri Müdürlüğü ekiplerinin gündüz saatlerinde koku oluşturabilecek yerleri temizlediğini geceleri ise sokak aralarında sinek ilaçlamasının yapıldığını söyledi. İlaçlama işleminin üç aşamalı olarak gerçekleştiğini söyleyen Alıcık ilaçlamanın birinci aşaması olan larva ile mücadele çalışmalarının Mayıs aylarında uygulandığını, ikinci aşamanın da yaz boyu ilaçlamadan oluştuğunu ifade eden Başkan Alıcık üçüncü aşamanın ise yaz sonunda yapılan uçkun mücadelesi olduğunu belirtti. Alıcık, “Nazilli Belediyesi Sağlık Müdürlüğüne bağlı olan ilaçlama ekipleri yaz ayları boyunca Nazillinin 82 Mahallesinin her cadde ve sokağında sürdürülen ilaçlama çalışmaları özellikle geceleri sürdürülüyor. Sıcak günlerin baş gösterdiği bu dönemde tüm kanalizasyon logarları, yağmur suyu giderleri, çöp konteynırları su birikintilerini sürekli olarak sırt pompaları ve gezici araçlarla ilaçlayarak vatandaşlarımızın rahat bir yaz mevsimi geçirmelerini sağlayacağız. Bu yöndeki ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarımız devam edecektir. Her şey vatandaşlarımızın sağlık ve huzuru için" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazilli’de İlaçlama Çalışmaları Aralıksız Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN