Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSO’dan Hastane Ziyareti

Giriş Tarihi: 19.3.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 22:52
Bartın TSO’dan Hastane Ziyareti
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Karakaş ile Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Vural ile birlikte Bartın Devlet Hastanesini ziyaret etti.
‘Şifa Veren Ele Vefa’ projesi kapsamında gerçekleştirilen vefa ziyaretinde Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Demir ve Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Musa Soyvural da hazır bulundu. Çakır, hasta-hekim ve hasta-sağlık çalışanı ilişkilerini hem iletişim boyutuyla hem vefa boyutuyla dünyaya örnek olacak bir noktaya Bartın olarak el birliğiyle taşıyacaklarını belirtti.
TSO Başkanı Cihat Çakır, “Şifa Veren Ele Vefa projesi kapsamında yönetim kurulu arkadaşlarımız ile gerçekleştirdiğimiz ziyaretler de amacımız sağlık hizmeti veren arkadaşlarımız ile bu hizmetten faydalanan vatandaşlarımız arasında bir gönül köprüsü kurmaktır. Amacımız aradaki sevgiyi ve saygıyı geliştirmektir. İlin en aktif sivil toplum kuruluşlarından biri olarak bizler bu projeye ön ayak alacağız” diye konuştu.
"HALKIN GÜLEN YÜZÜ OLDUNUZ"
Bartın Devlet Hastanesi acil bölümüne gerçekleştirilen ziyarette sağlık çalışanlarına çiçek takdim edildi.
Sağlık çalışanlarına gerçekleştirilen çiçek takdimi esnasında hastanelerin artık halkın gülen yüzü olduğunu vurgulayan Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır; “İnsanların en hassas ve en sıkıntılı olduğu zamanlarda, bütün ümitleri sizlersiniz. Yaptığınız görev zor bir görev olmakla birlikte, kutsal bir görevdir. Sizin bu güzel çalışmalarınız sayesinde, artık Ankara’ya hasta gönderen değil, Ankara’dan hasta alan il konumuna geldik. Bu noktaya gelmemizde hepinizin çok büyük emeği vardır. Siz doktorlarımızdan sevgi ve anlayış beklerken, bizler de aynı anlayışı göstermek, şartlar çok ağır olsa da sizlere karşı gayet nazik ve kibar olmak durumundayız. Dolayısıyla bizim sizlere göstereceğimiz vefa, sadece bizim değil, herkesin insan olarak görevidir. Ben bu anlamda hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz ise, Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek amacı ile uygulamaya başlanan, ‘Şifa Veren Ele Vefa’ projesinin Türkiye genelinde örnek model alınarak ulusala taşındığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bartın TSO’dan Hastane Ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN