BÜ Genç Peyzaj Mimarlarına 4 Ödül Birden

Giriş Tarihi: 25.5.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 13:49
BÜ Genç Peyzaj Mimarlarına 4 Ödül Birden
Üniversitesi öğrencileri Betula Peyzaj tarafından düzenlenen ‘Ada Evi Peyzaj Tasarım Yarışması’nda 4 ödül birden aldı.
Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı öğrencileri ‘Ada Evi Peyzaj Tasarım Yarışması’nda 4 ödül birden aldı. Betula Peyzaj tarafından düzenlenen yarışmada, Bartın Üniversitesi öğrencileri 41 üniversiteden 6’sının katıldığı 15 proje arasında ilk beşte 4 derece elde etti. Ödül törenini için Bartın Üniversitesine gelen Peyzaj Mimarı Betül Aküzüm, yarışmayla amaçlarının genç mimarları teşvik etmek olduğunu söyledi.
Yarışmada Bartın Üniversitesi öğrencilerinin büyük bir başarı gösterdiğini de kaydeden Aküzüm, “Önemli olan öğrencilerimizin mesleğini sevmesi ve kendine güvenmesidir. İleride ne kadar önemli bir iş yaptıklarının farkında olmasıdır. Yarışmayla öğrencilerimiz arasında bir motivasyon yaratmak istedik. Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı öğrencilerimiz de gösterdikleri ilgi ve beraberinde başarılarıyla kendilerini ispatladılar” dedi.
Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Sabaz ise elde edilen başarıdan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Fakültemiz başarışını bir kez daha kanıtlamış oldu. Öğrencilerimiz gösterdikleri çabalarla 5 ödülün 4’ünü aldı. Böylece Bartın Üniversitesinden mezun olduktan sonra iyi bir peyzaj mimarı olabileceklerini gösterdiler” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada birincilik ödülünü Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı öğrencilerinden Esat Furkan Engin ve İrfan Nas ikilisi, ikinciliği İrfan Nas, dördüncülüğü İlkay Akyol ve beşinciliği ise Gökhan Çakır ve Gökhan Keskin ikilisi aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BÜ Genç Peyzaj Mimarlarına 4 Ödül Birden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN