Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozüyük’te "Bir Heves Bin Ağıt" Projesi

Giriş Tarihi: 25.3.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 20:32
Bozüyük’te Bir Heves Bin Ağıt Projesi
’in Bozüyük ilçesinde Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin "Bir heves bin ağıt" projesi kapsamında madde bağımlılığı ile mücadeleyle ilgili seminer verildi.
"Sentetik uyuşturucu sorunu" konulu seminerde Psikoloji Uzm. Dr. Sıtkı Karaca, toplumun ciddi bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu belirterek, bonzai ortaya çıkalı alkol bağımlığının masumlaştığını söyledi. Ülkemizdeki yeni tehlikenin adının bonzai olduğunu kaydeden Karaca, "Ülkemizdeki yeni tehlikenin adı bonzaidir. 2004 yılından bu yana ülkemizde kullanılmasına rağmen laboratuvar tetkiklerinin ardından 2010 yılında ancak tespit edilmiştir. Yapılan anket sonuçlarına göre 12’nci sınıf öğrencilerinin yaklaşık yüzde 20’sinin bonzai ile tanıştıkları saptanmıştır. Çin ve Hindistan’da üretilerek piyasaya sürülen bonzai, 11 yılda 45 çeşit olarak üretilmiştir. Bu adamlar özel jetleri villaları olsun diye bir neslin yok olmasını önemsemiyorlar. Yasaklayarak çözülemiyor olunsa bile 18 yaş altındaki çocuklarımızın bonzai illeti ile tanışmalarına izin vermemeliyiz. Bu konuda çok titiz ve dikkatli olmamız gerekiyor. Veli ve öğretmenlere çok daha büyük sorumluluklar düşüyor" dedi.
Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozüyük’te "Bir Heves Bin Ağıt" Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN