Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te Yaz Spor Okulları Başladı

Giriş Tarihi: 29.6.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 23:07
Bilecik’te Yaz Spor Okulları Başladı
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan yaz spor okulları bugün yapılan protokol töreni ile başladı.
Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayır, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Bilecik ASKF Başkanı Nusret tosun, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, kurum müdürleri, öğrenciler ve personeller katıldı.
“EĞİTİMLERİMİZE TOPLAM 28 ANTRENÖRÜMÜZ GÖREV YAPACAKTIR”
Düzenlenen törende açılış konuşmasını yapan Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, il spor merkezlerinin çocukların ve gençlerin yaz tatili dönemlerinde boş zamanlarını spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak, toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunmak ve sağlıklı, zinde nesiller yetiştirmek amacıyla açıldığını belirtti. Yıldız, ”İl Spor Merkezlerimize Bilecik Merkez ve Söğüt, Osmaneli, Pazaryeri, Bozüyük ilçelerimizde 19 branşta bin 50 sporcu başvuru yapmıştır. 2 aylık bu sürede eğitimlerimize toplam 28 antrenörümüz görev yapacaktır. Ayrıca Spor Genel Müdürlüğümüz bu sene engelli kardeşlerimiz içinde Engelli İl Spor Merkezlerinin açılışını istemiştir. Engelli İl Spor Merkezlerine de 4 branşta 37 sporcu başvuru yapmıştır. Spor ve sportif çalışmalar bireyi fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki yönden geliştirirken enerjilerini kişilerin sağlığına katkıda bulunacak şekilde kullanma olanağı sağlar” dedi.
“BİLECİK’İ SPOR VE GENÇLİK ÇALIŞMALARI OLARAK HAK ETTİĞİ YERLERE ÇIKARACAĞIZ”
Sporun kurallara uymayı, birlik, dayanışma, saygı, sevgi, iş birliği, paylaşma, centilmenlik ve takım ruhu ilkelerini yerleştirerek topluma uyum, kendine güven, cesaret ve arkadaşlık duygularını da geliştirdiğini belirten Yıldız, sözlerine şöyle son verdi.
”Ayrıca burada alacağınız temel spor eğitiminizi devam ettirdiğiniz takdirde ileride çok başarılı bir sporcu olabilir ve bu cennet vatanımızı yüce milletimizi ve Ay yıldızlı bayrağımızı uluslararası arenada temsil ederek İstiklal Marşımızı tüm dünyada tüm dünyada söyleten çok başarılı bir şampiyon olabilirsiniz. Minik yavrularınızı, çocuklarınızı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze İl Spor Merkezlerimize emanet ettiniz ,bizler de bu emanetlerinizi aldık. İnşallah kıymetli antrenörlerimizle çocuklarımıza sporu sevdirerek, sorumluluk sahibi, kendine güven duyan, bedenen ve ruhen sağlam geleceğin örnek gençleri olarak yetiştirmek için elimizden gelen gayret ve çabayı ortaya koyacağız. Bilecik’i spor ve gençlik çalışmaları olarak hak ettiği yerlere çıkaracağız.”
Konuşmaların ardından Bilecik Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları gösterisi, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu spor gösterileri ve protokol üyelerinin spor alanlarını gezmesiyle yapılan tören sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik’te Yaz Spor Okulları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN