Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahlat “Kutlu Doğuma” Hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 26.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Ahlat “Kutlu Doğuma” Hazırlanıyor
’in Ahlat ilçesinde bu yıl yapılacak olan Kutlu Doğum Haftası’nın coşkuyla kutlanması için Ahlat İlçe Müftülüğü tarafından hazırlıklara başlandı.
Hafta münasebetiyle yapılması planlanan etkinlikler ile görüş ve önerilerin görüşülmesi amacıyla Ahlat Müftülüğü tarafından kahvaltı programı düzenlendi. Düzenlenen kahvaltı programına Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Garnizon Komutanı Ahmet Zafer Bayram, Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, Bayındırlık ve İskan eski bakanı Zeki Ergezen, Ahlat İlçe Emniyet Müdürü Erdem Yaban, Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu, bazı kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve esnafın ileri gelenleri katıldı. Kahvaltı programında konuşan Ahlat Müftüsü Orhan İmamoğlu, yapılacak etkinliklerde kurumların, sivil toplum örgütlerinin ve esnafların desteklerini beklediklerini söyledi. İmamoğlu; “Diyanet İşleri Başkanlığımız öteden beri Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle özelde toplumumuz, genelde insanlık için ele alınması önem arz eden konuları kamuoyunun gündemine taşımayı, böylece toplumsal bir duyarlılık ve hassasiyet oluşturmayı görev kabul etmektedir. Artık ülkemizde önemli bir dini, sosyal ve kültürel gelenek haline gelmiş olan ve halk tarafından üst düzey ilgi gösterilen Kutlu Doğum Haftası’nın 2015 yılı teması ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ olarak seçilmiştir. Hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerde, peygamberimizi (s.a.v.) daha iyi tanımak/tanıtmak, anlamak/anlatmak ve onun sevgisini canlı tutmak istiyoruz. Peygamberimizin örnek yaşayışını özellikle birlikte yaşamaya verdiği değer ve önemi bütün boyutlarıyla gündeme taşımak ve yarışmalar düzenleyerek öğrencilerimiz arasında Hz. Peygamberi (s.a.v.) tanıma ve okuma bilincini aşılamak istiyoruz” dedi.
Programa katılan kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve esnaflar da her yıl düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine ellerinden geldiğince destek olmaya çalıştıklarını belirterek, bu yılda destek olacaklarını ifade ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahlat “Kutlu Doğuma” Hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN