Uludağ Üniversitesi’nden Yıldırımlı Öğrencilere Eğitim Desteği

Giriş Tarihi: 8.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:32
Uludağ Üniversitesi’nden Yıldırımlı Öğrencilere Eğitim Desteği
Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün geliştirdiği projeyle, Uludağ Üniversitesi öğrencileri Yıldırımlı öğrencilere derslerinde destek olmak için eğitim verecek.
Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesi işbirliği ile Eğitim Fakültesi’nde öğrenim gören öğretmen adayları, topluma hizmet uygulamaları dersinde Yıldırım ilçesinde öğrenim gören öğrencilerin derslerine destek olacak. Öğretmen adayları ile birlikte Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret eden Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Altun, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile böyle bir çalışmada yer almaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Altun, çalışmanın hayli kapsamlı olduğunu ve sürecin sonuna kadar takip edilmesinin önemli olduğunu söyledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ise, "Öğretmen adaylarının okullara gelerek öğrencilere destek olmaları hem öğrencilere hem de öğretmen adaylarına faydalı olacaktır. Hayata geçirilecek projeyle Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği, matematik öğretmenliği, fen ve teknoloji öğretmenliği bölümlerinde öğrenim gören öğretmen adayları, okullardaki görevli öğretmenlerle işbirliği içerisinde desteğe ihtiyacı olan öğrencilerin öğrenme sürecine katkıda bulanacaklar. Ayrıca bu çalışmada Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin, Suriyeli öğrencilerin okuma-yazma sürecine destek olması da planlanıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uludağ Üniversitesi’nden Yıldırımlı Öğrencilere Eğitim Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN