Karacabey’de Haşereyle Mücadele

Giriş Tarihi: 27.7.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 28.7.2015 00:18
Karacabey’de Haşereyle Mücadele
Karacabey ilçesinde haşereyle mücadele için araç sayısı 6’ya çıkarıldı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Karacabey Belediyesi’nin katkılarıyla 2 tane olan araç sayısı 6’ya çıkarıldı. İlaçlama ekipleri, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Kurak geçen döneme girilmesiyle birlikte artan sivrisineklere karşı mücadele artırıldı.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Son günlerde artan hava sıcaklıkları bir yandan özlenen yaz günlerine olan hasretimizi giderirken, diğer yandan sivrisinek ve benzer haşereler için elverişli bir ortamı beraberinde getiriyor. Bizler geçen yıl sorumluluğu büyükşehirde olan ilçelerde ilaçlama çalışmalarına katkı sağlamak için Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu ilaçlama ekibine 4 araç daha kazandırdık. Toplam 6 araçtan oluşan filonun faal rol almasına katkı sağlamış olduk” dedi.
Büyükşehir kanunu sonrası ilaçlamaların Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğuna geçtiğini hatırlatan Özkan, “Bizim sorumluluğumuzda olmasa da bir çok konuda olduğu gibi bunda da Karacabey menfaatleri için büyükşehirin araç filosuna katkı sağladık” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karacabey’de Haşereyle Mücadele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN