Biz mankenler sürekli dolaşan göçebeler gibiyiz

Podyumların en aranılan isimlerinden biri olan İngiliz manken Suki Waterhouse, dünyayı dolaşmaktan yorulduğunu ve şu an en büyük hayalinin Londra'da bir ev satın alıp yerleşik düzene geçmek olduğunu söylüyor

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Biz mankenler sürekli dolaşan göçebeler gibiyiz
Son dönemde moda dünyasında yükselişte olan isimlerden biri hiç kuşkusuz Suki Waterhouse. Ünlü modaevlerinin defilelerinin vazgeçilmez mankeni olan 22 yaşındaki manken, birçok markanın da yüzü… Waterhouse son olarak tasarımcılığa da el attı ve İtalyan ayakkabı markası Superga için bir kapsül koleksiyon hazırladı. Hollywood'un en yakışıklı isimlerinden biri olan Bradley Cooper'ın sevgilisi olan manken ile moda ve stili üzerine konuştuk: - Bir manken olarak moda ve trendler konusunda hep çok yetenekli miydiniz?
- Pek sayılmaz. Gençlik dönemlerimde plastik pantolonlar giyerdim, annem de çok erkek işi durdukları için onlardan kurtulmaya çalışırdı. Genelde doğru düzgün olmayan kıyafetler içinde kendimi çok daha rahat hissediyorum.
- Peki farklı kombinler yaratmayı seviyor musunuz?
- Bir şeyleri kombinlemeyi çok becerdiğim de söylenemez. Ayrıca bavul hazırlamaktan da hiç anlamam. Yurtdışına çıktığımda tamamen dağınık bir görüntüde olmam bu yüzden!

ONLINE ALIŞVERİŞ BAĞIMLISIYIM
- Ünlü bir mankensiniz. Ancak mankenlik hep de dışarıdan göründüğü kadar ışıltılı olmasa gerek…
Biz sürekli dolaşan çingeneler gibiyiz, nerede çalışıyorsak orada yaşıyoruz. Kendime ait küçük de olsa bir evim olsun istiyorum. Bir sonraki adım Londra'ya yerleşmek.
- Alışverişle aranız nasıl?
- Online alışverişin bağımlısıyım! Bu yüzden de aslına bakarsanız şu hayal ettiğim evi almaya çalışırken zorlanıyorum. Hepsi eve kadar gelen o paketler yüzünden!
- Genel olarak spor bir tarzınız var, ancak ABD Başkanı Barack Obama'nın Beyaz Saray'da düzenlediği davette çok farklıydınız…
- Herkesin aklında kaldı değil mi o görüntü? Cidden berbat görünüyordum. O davet öncesi saç ve makyajımı yapacak kişi geldi ve bana 1980'lerden beri çalışmadığını söyledi. Sonra beni Audrey Hepburn'e benzeteceğini söyledi. Sonrasında olanları açıklayamıyorum bile. Kaşlarıma kadar uzanan mavi farlı göz makyajım vardı, kaküllerim geriye doğru taranmıştı. Odadan çıktığımda erkek arkadaşım Bradley, beni görünce cidden gülme krizine girdi. Saçımı tekrar ıslatmak ve yağlamak zorunda kaldım ve Başkan Obama ile görüştüğümde gerçekten berbat görünüyordum.

HEP DÜZ AYAKKABILARLA DOLAŞIYORUM
- Dünyanın en ünlü oyuncularından biriyle berabersiniz ve siz de oyunculuk yapıyorsunuz. Oyunculukta da mankenlikte olduğunuz kadar başarılı olacağınızı düşünüyor musunuz?
- Daha gençken, oyunculuk, şarkı söylemek ve dans etmek hayatımın bütünüydü. Tekrar oyunculuk yapma konusunda emin değildim, hâlâ benim için kırılgan bir alan. Çünkü bu modellik için seçmelere gitmek gibi bir şey değil. Oyunculukta her seçmede çok fazla hazırlık yapıyor ve kendinize de çok daha fazla yatırım yapıyorsunuz.
- Oyunculuk olmasa da tasarımcı olarak kendinizi ifade etme şansı yakaladınız…
- Çok uzun zamandır Superga giyiyorum. Etrafta koşturup dururken hep ayağımda düz ayakkabılarım var. Bu yüzden onlar için tasarım yapma fikri çok heyecan vericiydi. Tasarım sürecinde Paris'teydim. Paris'te bulunduğum zamanda yaşadıklarım ve mağaza vitrinleri ilham kaynağım oldu. Fikirleri toparlama aşamasındayken laptop'ımın başında oldukça uzun zaman geçirdiğimi söyleyebilirim. Çok ilginç bir süreçti, çok fazla şey öğrendim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz mankenler sürekli dolaşan göçebeler gibiyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN