Gençlik Meclisi’nden Hemsball Festivali

Giriş Tarihi: 8.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 11:49
Gençlik Meclisi’nden Hemsball Festivali
Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Uluslararası Kalkınma ve Barış için Spor Günü sebebiyle, "Herkes İçin Hemsball Festivali" düzenledi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, "Herkes İçin Hemsball Festivali" düzenledi. Uluslararası Kalkınma ve Barış için Spor Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik Delikliçınar Meydanı’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın ve Gençlik Meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Değirmenci hemsballın yeni bir spor dalı olduğunu belirterek, "En güzel avantajı da çok küçük mekanlarda da oynanabilen bir spor dalı olması" dedi. Hemsball’ın her yaştan herkesin oynayabileceği bir spor dalı olduğunu ifade ederek, "Tabi milli bir spor dalı olması da diğerlerinden ayırt edici bir özellik. ’Türkiye’de neden bir üretim yapılmıyor, buluş yapılmıyor, marka üretilmiyor’ deriz ya, aslında onlara da cevap olabilecek bir spor dalıyla bugün hep beraberiz. Hemsball, Gençlik ve Spor Bakanlığı Herkes için Spor Federasyonu’nca tescil edilen bir spor dalı. Burada amaç uluslararası spor kamuoyunda da bu sporun tanıtılması, kabul edilmesi ve önümüzdeki süreçte de inşallah dünya şampiyonalarında, olimpiyatlarda yer edinmesi için gayret göstermemiz gerekiyor" diye konuştu.
Değirmenci, hemsballın tanıtımını yaptıklarını, Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak da destek verdiklerini belirterek, Denizli’de hemsballa ilgi duyan herkesin bu spor dalıyla tanışmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik Meclisi’nden Hemsball Festivali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN