Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırsal İlçelerde Yol Ve Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 1.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Kırsal İlçelerde Yol Ve Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor
Büyükşehir Belediyesi, bir yandan şehir merkezinde asfaltlama ve yeni yol açma çalışmalarını yürütürken diğer yandan da 13 kırsal ilçede yol yapım, asfalt ve yama çalışması sürdürüyor.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kırsal kesimde 5 metre genişliğinde 700 kilometre sathi kaplama, 400 kilometre stabilize, 10 kilometre kilitli parke taşı olmak üzere toplam bin 110 kilometre yol çalışmasını yürütmeye başladı. Tüm ilçelerde Eylül ayı sonu itibariyle çalışmalarını tamamlamayı hedefleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kırsaldaki asfalt ve yol çalışmalarına 60 milyon lira kaynak ayırdı. Büyükşehir Belediyesi Hani ilçesinin bugün yapılacak ihalesi dışında, kırsal ilçelerin ihale süreçlerini tamamladı. Silvan’da yol ve asfalt çalışmalarının yüzde 50’sini diğer ilçelerde tüm yol çalışmalarının yüzde 20’sini tamamlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Eylül ayı sonu itibariyle tüm kırsal ilçelerde çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor.
"SİLVAN’DAKİ ÇALIŞMALAR AĞUSTOS SONUNDA TAMAMLANACAK"
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, dün gittiği Silvan’da DİSKİ’nin çalışmalarının ardından yol çalışmalarını da yerinde takip ederek bilgi aldı. Silvan’daki yol çalışmalarına 6 milyon lira ayırdıklarına dikkat çeken Eşbaşkan Kışanak, Silvan’daki 100 kilometrelik yol ve asfalt çalışmasının yüzde 50’sinin tamamlandığını kaydetti. Kışanak, Ağustos ayı sonunda Silvan, Eylül ayı sonu itibariyle ise tüm ilçelerdeki yol ve asfalt çalışmalarının tamamlayacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırsal İlçelerde Yol Ve Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN