Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tercihler İçin Profesyonel Destek

Giriş Tarihi: 6.7.2015 15:29 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Tercihler İçin Profesyonel Destek
Lise ve üniversite yerleştirme işlemlerinde öğrencilere destek olmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan TEOG ve LYS danışmanlık büroları ilk gün büyük ilgi gördü.
Büroları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman 14 Temmuz’a kadar danışmanlık hizmetinin süreceğini belirtti. Yurtman öğrenci ve velilere bu hizmetten mutlaka yararlanmalarını tavsiye ederek “Burada 1 yıl içerisinde sınav maratonları yapıldı. Maratonlar bitti şimdi tercih dönemi başladı. Bizde öğrencilerimize doğru tercihleri yapma noktasında yardımcı olmak adına Rehberlik ve Araştırma Merkezinde hem TEOG hem de üniversite yerleştirmelerinde ilgili burada 3 ayrı büro kurduk. Ayın 14’üne kadar bürolarımız açık olacak. Bu sürecin hem velilerimize hem öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Öğrencilerimize ve velilerimize tercihlerini yaparken bu bürolara başvurmalarını özellikle tavsiye ediyorum” dedi.
Büroların hafta sonu da hizmet vereceğini açıklayan Yurtman “Açılış gününde gördüğümüz kalabalık nedeniyle bürolarımızın hafta sonu da açık kalmasına karar verdik. Böylece çalışan velilerimizde hafta sonu öğrencileri ile birlikte bürolarımıza gelerek bu haklarını kullanabilirler” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tercihler İçin Profesyonel Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN