Belediyenin 'engelli yolu' alarm veriyor

İzmir'de engelliler için kentin birçok noktasında bulunan kabarmalı hissedilebilir yüzey 'S.O.S' veriyor. Kalitesiz malzemeden yapıldığı için yıpranan yüzeyin yapıştırıldığı yerden çıkmasına vatandaşlar tepkili

Giriş Tarihi: 10.10.2014
İzmir'de görme engelli vatandaşların daha güvenli bir şekilde yürüyebilmesi için cadde ve sokaklara döşenen "Engelli Yolu" alarm veriyor. Kentin bir çok noktasında bulunan kabarmalı hissedilebilir yüzey, kalitesiz malzemeden yapıldığı için belli bir süre sonra yıpranıp yapıştırıldıkları yerlerden çıkıyor.

İŞLEVİNİ YİTİRMİŞ!
"Engelsiz İzmir" söylemleriyle yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ana maddesi plastik olan ve kaldırıma yapıştırılan engelli yollarından vazgeçerek karo taşından engelli yollarını İzmirli'nin hizmetine sokmuştu. Fakat İzmir'in en kalabalık caddelerinin başında gelen ve günde binlerce insanın kullandığı Basmane Meydanı ile sahili birbirine bağlayan Gazi Bulvarı'ndaki engelli yolunun içler acısı hali dikkatleri çekiyor. Belli noktaları parçalanan engelli yolu kaderine teslim edilmiş durumda. Yapıştırılarak, kaldırıma tutturulan engelli yolunun havaya kalkan kısımları, vatandaşın ayağına takılıp kazalar yaşanmasın diye çevredekiler tarafından söküldü. Özellikle ana caddenin yanı sıra iç sokaklarda durum, daha da kötü durumda. Metrelerce uzunluğunda yapıştırıldığı yerden havaya kalkarak özelliğini yitiren kabarmalı yüzeyler, çevredekiler tarafından sökülerek sokağın girişinde üst üste atılmış bir şekilde bekliyor. İşlevini yitiren, yollara belediye ekipleri tarafından hiçbir şekilde müdahale edilmemesi ise vatandaşların tepkisini çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyenin 'engelli yolu' alarm veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN