Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Artık karar verilmeli'

Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, statlar konusunda 'in karar vermesi gerektiğini söyledi. Kılıç, "Ayırdığımız ödenek sonsuza dek bekletilemez. İzmir, biran önce bu problemleri çözümlemeli" dedi

Giriş Tarihi: 28.10.2014
'Artık karar verilmeli'
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Antalya'da dün başlayan, "Federasyonlar Boyutuyla Türk Sporunun Geleceği" konulu çalıştay öncesi gazetecilerle bir araya gelip sohbet etti. Gazetecilerin sorusu üzerine Bakan Kılıç, AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım'ın bir süre önce yaptığı uyarıyı tekrarlayarak, "Statlar için projeler hazırlandı, ihale yapıldı. Sonra mahkemeler açıldı. Proje durdu. Bu konuda ayırdığımız ciddi bir ödenek var. Eğer, bu süreç devam ederse o ödeneğin sonsuza dek bekletilmesi mümkün değil. Çünkü, o parayı Türk sporuna harcamamız gerekiyor" dedi.

"BİZ İYİ NİYETLİYİZ"
İzmir'e hükümet tarafından yatırım yapılmak istenmediği ve bu konuda engellemeler yapıldığı şeklinde bir algı yaratılmaya çalışıldığını vurgulayan Bakan Kılıç, "Böyle bir şey yok. Biz tüm kentler gibi İzmir'e de yatırım yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Sadece spor için 2011 yılından buyana İzmir'e yapılan yatırım 210 milyon lira. Bu da gösteriyor ki, biz iyi niyetliyiz" diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kendisiyle görüşme imkanı bulamadığı yolundaki sözlerine de yanıt veren Bakan Kılıç, "Bizim kapımız herkese açık. Neden Kocaoğlu'na kapalı olsun? Kendisiyle her zaman görüşebiliriz" ifadeseni kullandı. Göztepe'ye Gürsel Aksel Stadı'nın yerine Uzundere'ye stat yapılması ile ilgili olarak da Kılıç, "Biz makul olan her öneriye açığız. Oturup konuşup değerlendiririz. Detayları inceleriz. Problem yoksa harekete geçeriz" dedi. Depreme dayanıksız olduğu için kapatılan Alsancak Stadı'nın yerine AVM yapılacağı konusundaki iddiaları da şaşkınlıkla karşıladığını ifade eden Bakan Kılıç, "AVM'de nereden çıktı? Alsancak Stadı'nın arazisi spor alanıdır. Ve öyle de kalacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Artık karar verilmeli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN