Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şikayet fırçası istifa getirdi

Giriş Tarihi: 25.3.2015
Şikayet fırçası istifa getirdi

Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Bora İrer, hatırlı kişiden gelen şikayet üzerine, iddiaya göre Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun telefon açıp azarlaması sonucu görevi bıraktı

Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Eşrefpaşa Belediye Hastanesi'nde uzun süredir görev yapan Başhekim Bora İrer önceki gün şok bir kararla görevinden istifa etti. Uzman Doktor İrer'in istifasının altından "Başkan fırçası" çıktı. İrer'i istifaya götüren olay iddiaya göre şöyle gerçekleşti: Başkan Kocaoğlu'nun da yakından tanıdığı hatırlı bir kişinin annesi, akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için mahkeme kararı ile Eşrefpaşa Belediye Hastanesi'ne sevk edildi. İşte ne oldu ise bundan sonra oldu. Yaşlı kadın, belirlenen gün ve saatte heyet raporu için yakınları tarafından hastaneye götürüldü ve heyet raporunun altına imza atacak olan doktorlar tarafından muayene edilmek üzere hastane içinde kapı kapı dolaştırıldı.

EZİYET ETTİLER!

Yaşlı annesinin hastanedeki odasında muayene edilmek yerine oradan oraya dolaştırılmasına tepki gösteren Başkan Kocaoğlu'nun da tandığı olan kişi annesine bir nevi eziyet edildiğini dile getirdi. Uygulamaya tepki gösteren söz konusu kişi, yaşananları Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı Reşat Yörük'e aktardı. Yörük de bu şikayeti Başkan Aziz Kocaoğlu ile paylaştı. Edinilen bilgiye göre anlatılanlar karşısında sinirlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, hastanenin başhekimi Uzman Doktor Bora İrer'i telefonla arayarak fırça attı. Bunun üzerine Başhekim İrer de akademik kariyerini gerekçe göstererek önceki gün görevinden istifa etti. Bu güne kadar Eşrefpaşa Belediye Hastanesi'nde başarılı çalışmalara imza atan İrer'in istifası hastanede ve Büyükşehir Belediyesi'ndeki çalışma arkadaşları arasında büyük şok yarattı. İrer'in yerine geçici olarak başhekim yardımcılarından biri görevlendirildi.

YENİ ATAMA YAPILACAK
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden alınan bilgiye göre İrer'in yerine vekaleten görevlendirilen başhekim yardımcısının bir hafta süreyle görev yapacak. Gelecek hafta bu makama asaleten başka bir isim atanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şikayet fırçası istifa getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN