Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıkesir'de durmak yok

Giriş Tarihi: 14.6.2015
Balıkesir'de durmak yok

Balıkesir'in yapılan yatırımlarla şantiyeye döndüğünü belirten Başkan Ahmet Edip Uğur, "Kavşak çalışmalarının yanı sıra; 16 milyon liralık kongre merkezi ve 5 yıldızlı otel için harekete geçtik" dedi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir bünyesinde başlatılan çalışmalar nedeniyle Balıkesir'in şantiyeye döndüğünü, kavşak projelerinden dolayı yakında kent merkezindeki trafik düzenlemesinin yenileneceğini bildirdi. Uğur, emniyet ve Otel Basri kavşaklarının 3-4 ay içerisinde tamamlanacğaını, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na yetişeceğini söyledi. Yerel bir haber kanalına katılan Başkan Uğur, 7 Haziran seçimlerinin ardından belediye çalışmalarına yoğunlaştıklarını kaydetti. Öncelikle şehir merkezindeki kavşak düzenlemelerini tamamlayacaklarını belirten Uğur, yakın bir zaman içerisinde Emniyet ve Otel Basri Kavşaklarının trafiğe kapanacağını, bunlarla beraber istasyon meydanı Altıeylül kavşaklarının da düzenleneceğini kaydetti.

KONFORLU ULAŞIM

Yakın bir zaman içerisinde 'Toplu Taşıt Merkezi'nin yeniden düzenleneceğini bildiren Başkan Uğur, Balıkesirlilerin huzurlu ve rahat bir şekilde yaşamaları için çalıştıklarını vurguladı. Yakın zamanda Çay Deresi projesi ile Çocuk Köyü'nün tamamlanıp hizmete gireceğini ifade eden Uğur, Balıkesir'e büyük, modern bir kongre merkezi kazandıracaklarını proje bedeli 16 milyon TL olan merkezin Kalkınma Ajansı ile birlikte yürütüldüğünü kaydetti. Merkez ve ilçelerde halk otobüslerinin tamamının yenileneceğini, modern otobüsler ile ulaşımın daha konforlu ve rahat olacağını söyleyen Uğur, "Biz 'durmak yok, yola devam' diyoruz. Otobüsler yenileniyor, hepsi son model. Halk otobüslerinin de ihalesi yapıldı. Yalnız Balıkesir merkezde değil; Ayvalık'ta, Burhaniye'de, Edremit'te, Bandırma'da yani Balıkesir'in her yerinde otobüsler yenileniyor. İlçelerle olan bağlantılarımızın koordinasyonu da Büyükşehir'in kontrolünde olacak" dedi.

OTOPARK DÜZENLEMESİ
Başkan Uğur, Marmara Adası'nda adalar arası deniz ulaşımında Büyükşehir Belediyesinin alacacğı tekne ile deniz taksilerin devreye gireceğini, yakın zamanda deniz ulaşımının da güvenli, konforlu ve kısa sürede gerçekleşeceğini bildirdi. Balıkesirlilerin, belediye çalışmalarından memnun olduğununun altını çizen Uğur, "Yapılan bu çalışmalarla istihdam da sağlıyoruz. Park düzenlemeleri, otopark düzenlemeleri yapıyoruz. Balıkesirli hemşerilerimiz otopark düzenlemelerinden memnun. Hiç kimse dükkanın önüne park edip sabahtan akşama kadar durmuyor. İhtiyacı olan geliyor, arabayı 15 dakika bırakıyor, ücret ödemiyor" diye konuştu.

SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ
Uzun yıllar milletvekiliği yapan, siyasetin üst düzeydeki makamlarında görevler alan tecrübeli siyasetçi kimliğiyle de tanınan ve birçok hizmet ve yatırımlarda imzası bulunan Başkan Uğur, seçimlerin demokrasi şöleni olduğunu ifade etti, sözlerini şöyle sürdürdü; "Partimiz yine birinci parti oldu. Benim tahminim bir erken seçim tekrar görünüyor. Bu ülkenin yönetilmesi lazım, zaten hükümetimiz var, Bakanlarımız var, bürokrasi işliyor. Ama belirsizlik ortamı var, bu belirsizlik ortamının en kısa sürede ortadan kalkması lazım. Bunun içinde bir seçim daha görünüyor diye düşünüyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir'de durmak yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN