Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşayan Efsane Folkart Gallery'de

Brezilya'da "Yaşayan Efsane" olarak bilinen ünlü fotoğrafçı Salgado "İşçiler" adlı kolleksiyonu ile Folkart Gallery'de İzmirlilerle buluşuyor

Giriş Tarihi: 28.6.2015
Yaşayan Efsane Folkart Gallery'de
Brezilya'da "Yaşayan Efsane", dünyada ise "En önemli belgesel nitelikli insan fotoğrafçısı" olarak bilinen Sebastio Salgado, Türkiye'nin en büyük sanat galerisi Folkart Gallery'de İzmirli sanatseverlerle buluşacak. Sanatçının "Workers" (işçiler) adlı kolleksiyonunda bulunan 63 fotoğraf, 1 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında Folkart Gallery'nin 2015-2016 sezonunun açılış sergisi olarak İzmir'e gelecek. Sebastio Salgado'nun çektiği insan fotoğraflarından çok etkilendiğini söyleyen Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Serginin Folkart Gallery aracılığıyla ilk defa İzmir'e getirilecek olması da bizim için ayrıca bir gurur kaynağı" dedi.

SALGADO KİMDİR?
Çektiği belgesel nitelikli insan fotoğrafları ile çığır açan Brezilyalı Sebastio Salgado, İkinci Dünya Savaşı'nın en buhranlı döneminde 1944 yılında dünyaya geldi. Ekonomist olan Salgado, ABD Başkanı Reagan'a düzenlenen suikastte çektiği fotoğraflar sayesinde krizde olan Magnum Fotoğraf Ajansı'nı kurtardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşayan Efsane Folkart Gallery'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN