Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aziz Kocaoğlu aklını İzmir için kullansın

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, "Gelsinler, İzmir'de nasıl oylarını artıracaklarını söyleyeyim" açıklamasına böyle cevap verdi

Giriş Tarihi: 2.7.2015
Aziz Kocaoğlu aklını İzmir için kullansın
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun bir televizyon kanalında söylediği, "Gelsinler, İzmir'de nasıl oylarını artıracaklarını söyleyeyim" sözlerine yanıt verdi. Delican, Kocaoğlu'na seçim döneminde yaptığı 'siyaseti bırak hizmete bak' çağrısını tekrarlarken İzmir'in yararına işlerle uğraşması gerektiğini söyledi. Delican şu açıklamayı yaptı: "Öncelikle şu mesele kesinlikle bilinmelidir ki AK Parti'nin 13 yıldır sürdürdüğü anlayış hizmet anlayışıdır. Bu zaman içinde İzmirli hemşerilerimiz için en iyisini yapmak için büyük gayret gösterdik. Halen daha bu anlayışımızı sürdürüyoruz. Ne yazık ki birileri kısır çekişmeler, basit hesaplar ve siyasi oy kaygıları ile karalama kampanyasını sürdürmektedir. Bunun en iyi örnekleri de seçim döneminde görülmüştür. Partimizin aday gösterdiği isimler üzerinden yapılan algı operasyonlarında bu zamana kadar yaptıkları hizmetler ve Türkiye'de yapılan önemli projeler ne yazık ki görmezden gelinmeye çalışılmıştır. Bu algı operasyonuna sık sık seçildiği koltuğun ve aldığı oyların ne amaçla kendisine verildiğinin farkında olmayan Sayın Kocaoğlu da alet olmuştur. Seçim geçmesine rağmen halen daha siyasi söylemler üzerinden hemşerilerimizi kutuplaştırma amacını sürdürmektedir. Kendisine siyaset yapmamasını, aldığı oyların gereği olarak İzmirli hemşerilerimize hizmet etmesini öneriyorum" dedi.

"DESTEK VERİRİZ"
Kocaoğlu'nun son günlerle kamuoyuna yansıyan açıklamalarında AK Parti'ye önerilerde bulunduğunu hatırlatan Delican, şöyle devam etti; "Başarı şartları sıralayarak kendi açısından durum değerlendirmesi yapmaya çalışmıştır. Bizim kendisine önerimiz aklını İzmir'e faydalı projelerde kullanmasıdır. Bize akıl vermek ona düşmeyeceği gibi önerilerini, fikirlerini kente faydalı işler, bitmeyen projeler, yarım kalan ve yıllardır devam eden çalışmaları tamamlamak için kullanmasıdır. Şehrimizde belediyenin yapması gereken çalışmaları siyasi söylemlerle örterek kamufle etmek kendisine yakışmaz. Başta Körfez'in temizlenmesi ve rehabilitasyonu projesi olmak üzere İzmir'e yönelik tüm çalışmalara destek vereceğimizi açıkladık. Yasal olarak yapılması gerekenleri yapmadan karalama yapmak, kendi hatalarını görmeden başkalarına kusur bulmak belediye başkanlığı makamının sorumluluğu ile bağdaşmaz. Biz bundan sonra da aynı anlayış ile devam ederek kısır tartışmalardan uzak bir şekilde yapılanların takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Kocaoğlu aklını İzmir için kullansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN