Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Körfez Geçiş Projesi'ne itirazlardan başlanamadı

İTB'nin iftarına katılan Binali Yıldırım, İzmir'e değer katacak Körfez Geçiş Projesi'ne yerli yersiz yapılan itirazlardan dolayı başlanamadığını vurguladı, "Aynısını Konak Tünelleri için de yaptılar" dedi

Giriş Tarihi: 16.7.2015
Körfez Geçiş Projesi'ne itirazlardan başlanamadı
İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarafından Park Smyrna'da düzenlenen iftara katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım yapılan itirazlardan dolayı Körfez Geçiş Projesi'ne başlanamadığını vurgulayarak, "İzmir Körfez Geçiş Projesi'ne gelen yerli yersiz itirazlardan dolayı başlayamadık. Yapımı sırasında eleştirilen Konak Tüneli'nden şimdiye kadar yaklaşık 1.5 milyon araç geçti. Konak Tüneli İzmir'in bir markası oldu, bu markaları artırmak istiyoruz" diye konuştu. 2011'de açıkladıkları "35 İzmir 35 proje"de yer alanların teker teker gerçekleştiğini ifade eden Yıldırım, "O projedekilerin gerçekleşmesi hususunda sonuna kadar takipçisi olacağız. İzmir yerli yersiz itirazlardan çok şey kaybediyor. Konak Tüneli'ni yaptık ama bir de bize sorun. Tünel bitince en önce karşı çıkanlar geçti. Bu hep böyle oluyor galiba" değerlendirmesinde bulundu.

İZMİR ÇOK FARKLI
İzmir Ticaret Borsası tarafından İnciraltı Park Smyrna Lidya Bahçesi'nde düzenlenen iş dünyasının yoğun katılımı ile gerçekleştirilen "Hoşgörünün Kenti İzmir'den Ramazan'a selam olsun" iftar yemeğine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, İzmir İl Müftüsü Ramazan Muslu, İzmir'deki kilise papazları, sivil toplum örgüt temsilcileri ve işadamları katıldı. İftar yemeğinden sonra davetlilere seslenen Yıldırım, İzmir'in farklılığının her yerde belli olduğunu söyledi. İzmir İl Müftülüğünün Kadir Gecesi için Konak Meydanı'nda düzenlediği programın İzmirlilerin birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini esas aldığını belirten Yıldırım, Konak ilçesinde 62 yaşındaki Ayşe Kikbat'ın ramazan boyunca davul çaldığını hatırlatarak, "Kendisi yalnız davulun sesini değil, İzmir'in farklılığını da Türkiye'ye göstermiş oldu" dedi.

TÜNELLER MARKA OLDU

Yıldırım, artık milletvekili olmadığını ama İzmirli olduğunu, şehre geçmişteki gibi hizmet etmeye devam edeceğini, İzmir'in kendisine çok şey öğrettiğini belirterek, "Bizim de bu şehre karşı bir sorumluluğumuz var. Geçmişte yaptığımız gibi yapmaya devam edeceğiz" dedi. Yapımı sırasında eleştirilen Konak Tüneli'nden şimdiye kadar yaklaşık 1.5 milyon araç geçtiğini kaydeden Yıldırım, "Şimdi Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndan Yeşildere'ye 1.5 dakikada geçebiliyor. Konak Tüneli İzmir'in bir markası oldu, bu markaları artırmak istiyoruz" diye konuştu. Yıldırım, Sabuncu Tüneli inşaatının firmadan dolayı durduğunu hatırlatarak, yeni yüklenicinin belli olduğunu ve tünelin 2017'de tamamlanacağını kaydetti. 2011'de açıkladıkları "35 İzmir 35 proje"de yer alanların teker teker gerçekleştiğini ifade eden Yıldırım, "O projedekilerin gerçekleşmesi hususunda sonuna kadar takipçisi olacağız. İzmir, yerli yersiz itirazlardan çok şey kaybediyor. İzmir Körfez Geçiş Projesi'ne gelen yerli yersiz itirazlardan dolayı başlayamadık. Konak Tüneli'ni yaptık ama bir de bize sorun. Tünel bitince en önce karşı çıkanlar geçti. Bu hep böyle oluyor galiba" değerlendirmesinde bulundu. İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ise İslam'ın barış dini olduğunu, İslam coğrafyasındaki kaosun aksine kardeşliği barındırdığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Körfez Geçiş Projesi'ne itirazlardan başlanamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN