Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan krizi görmüyor mu?

ETİK Başkanı İşler, turizmde sektörün yaşadığı büyük krizi aşmak için çaba harcadıklarını, ancak Kocaoğlu'ndan bu konuda destek alamadıklarını belirtti

Giriş Tarihi: 7.8.2015
Başkan krizi görmüyor mu?
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamaları Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, İzmir'in turizm atağına kalkması gerektiğini bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun gerekli adımları atmasını beklediiklerini söyledi. İşler, "Sayın Kocaoğlu, su fiyatlarını düşürün, 2016'da bizimle beraber İzmir'in tanıtımı için işbirliği yapın, Sayın Valimiz'le beraber fuarlara gelin. Biz, kaynağın nereden geleceğini biliyoruz. Adresleri biz gösterelim, sizler bir komite kurun. Bir an önce İzmir'in 2016 yılında da turizmde zarar görmemesi için tanıtım atağına kalkalım diyoruz" ifadelerini kullandı.

SAHAYA GİRMELİ
İşler, Bergama ve Efes'in UNESCO'nun dünya miras listesine girdiğini hatırlatarak, şöyle devam etti: "Sanki yaşadığımız bu büyük krizi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız görmüyor mu? Kendine oy vermiş halka neden kalkıp da su parasından biz size bu kadar destek veririz demiyor? Biz bunu bekliyoruz sayın belediye başkanımızdan. Sadece İzmir Kalkınma Ajansı'na (İZKA) 1 milyon liral aktarmakla İzmir'in tanıtımı yapılamaz. Kendisinin sahaya girip bizlerle uluslararası arenada olmasını istiyoruz. İzmir'in uluslararası festivalleri de buna dahil olmak üzere tur operatörleriyle beraber ne yapacağımızı konuşmayı kendisinden talep ediyoruz. Sayın Kocaoğlu'na bir şikayeti dile getirmiyoruz. Diyoruz ki, Sayın Kocaoğlu, su fiyatlarını düşürün, 2016'da bizimle beraber İzmir'in tanıtımı için iş birliği yapın, Sayın Valimiz'le beraber fuarlara gelin. İki önemli ürünümüz var, bunlar UNESCO dünya miras listesine giren Bergama ve Efes'tir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan krizi görmüyor mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN