Zeytin ihracatçısına destek

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Expo 2015 Milano'da Türk zeytin ve zeytinyağının tanıtımını yapan ZZTK'nın standını ziyaret etti

Giriş Tarihi: 18.9.2015
Zeytin ihracatçısına destek
Expo 2015 Milano'da Türk zeytin ve zeytinyağının tanıtımını yapan Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi'ne (ZZTK) Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den büyük destek geldi. Milano'daki Türkiye Milli Günü'ne katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ZZTK standında, İtalyan yetkililere ve İtalyan basınına Türk zeytin ve zeytinyağını kendi elleriyle tattırdı. Ekonomi Bakanı Zeybekci'nin ziyareti ve tanıtım çalışmalarıyla ZZTK standı EXPO Milano'nun en gözde stantlarından biri konumuna yükseldi.

ANAYURDU ANADOLU

Komitesi Başkanı Kadri Gündeş, standın Ekonomi Bakanı Zeybekci, eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin ziyaretleriyle en çok ilgi gören stantlardan biri olduğunu kaydetti. Günde yaklaşık 200 bin kişinin ziyaret ettiği EXPO Milano fuarındaki ZZTK standında, İtalyanların yanı sıra dünyanın dört bir yanından ziyaretçilere Türk zeytin ve zeytinyağı tadımı yaptırdıklarını anlatan Gündeş, "İtalya dünya zeytin ve zeytinyağı piyasasında İspanya ile birlikte zirvede yer alıyor. EXPO Milano'da İtalyan, İspanyol zeytin ve zeytinyağlarının yanında Türk zeytinyağının tanıtımını gerçekleştirdik. Zeytin ağacının anayurdunun Anadolu olduğunu tüm dünyaya anlattık. Bu süreçte İtalyan yetkililere ve İtalyan basınına kendi elleriyle Türk zeytin ve zeytinyağının tadımını yaptıran ve tanıtımımıza büyük katkı sağlayan Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci'ye sektörümüz adına şükranlarımızı sunuyoruz. ZZTK standını 10 bin civarında kişi ziyaret etti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeytin ihracatçısına destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN