Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir merkez olacak

Başbakanlık Ofisi'ni uluslararası toplantıların yapıldığı bir merkez haline getireceklerini söyleyen Başbakan Davutoğlu, "İzmir'i tanıtmada ofisi en etkin şekilde kullanacağız" dedi

Giriş Tarihi: 10.10.2015
İzmir merkez olacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir'deki Başbakanlık Ofisi'ni uluslararası toplantıların yoğun olarak yapıldığı bir merkez haline getirmeyi düşündüklerini belirterek "Bazı yabancı misafirleri burada ağırlamayı planlıyorum, başbakanları, diğer heyetleri inşallah daha sık şekilde" dedi. Soydaş ve akraba topluluklara mensup milletvekilleriyle İzmir'deki Başbakanlık Ofisi'ndeki akşam yemeğinde bir araya gelen Başbakan Davutoğlu, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, güzel bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve çok güzel bir geleneği de başlatmaya karar verdiklerini belirtti.

İLK MİSAFİRLERİ AĞIRLADIK
İzmir'de Başbakanlık Ofisi'ni, açılışının ardından yoğun çalışma temposu nedeniyle düşündükleri kadar aktif kullanamadıklarını kaydeden Davutoğlu, güzel bir imkan bulduklarını ve ilk defa yabancı misafirleri, Balkan ülkelerinden gelen milletvekillerini İzmir'deki ofiste dostane bir havada ağırladıklarını dile getirerek, şunları söyledi: "İnşallah bunu her yıl yapacağız ve Balkanlardaki soydaş akraba topluluklarını buraya davet edeceğiz. Tabii içeride bol bol Balkanların yanında ülkeden ve İzmir'den bahsettik. İzmir'i bundan sonra bu tür uluslararası toplantıların yoğun olarak yapıldığı bir merkez haline getirmeyi düşünüyoruz. Bazı yabancı misafirleri burada ağırlamayı planlıyorum, başbakanları, diğer heyetleri, inşallah daha sık şekilde. 1 Kasım'dan sonra da milletimiz emaneti verecek olursa İzmir'i Başbakanlık Ofisi anlamında en etkin şekilde kullanacağız. Çok güzel bir sohbet oldu. Kosava'dan Bulgaristan'a, Romanya'dan Arnavutluk'a kadar hatıralar paylaşıldı. Aralarında bakanlar da eski başbakanlar da var, başbakan yardımcıları da var. Hepsi Türkiye'ye olan güvenlerini, bağlılıklarını, duydukları itimadı bir kez daha teyit ettiler. Kalabilenler 2-3 gün daha burada kalacaklar, İzmir'i onlara tanıtacağız inşallah."

VERDİĞİM SÖZÜ TUTACAĞIM
Başbakanlık Ofisi'nin açılışı sonrası yoğun bir dönem yaşandığını, 7 Haziran seçimleri ve ardından koalisyon görüşmelerinin olması nedeniyle Ankara'dan ayrılamadıklarını ifade eden Davutoğlu, "İlk fırsatı bulduğumuzda Manisa'da mitingimizi ve bugünkü toplantıyı yaptık. Hem de içeride yapılması gereken altyapı işleri vardı onları tamamladık. Verdiğimiz sözü tutacağız en az ayda 1 devlet işlerini İzmir'e kaydıracağız" diye konuştu. Bugünkü buluşmayı her yıl 8 Ekim tarihinde tekrarlamayı düşündüklerini, bu tarihin İzmir'in kurtuluş günü olan 9 Eylül'de yapılmasının teklif edildiğini söyleyen Davutoğlu, gelecek yıl 9 Eylül'de hem buluşmayı hem de İzmir'in kurtuluşunu kutlamayı hedeflediklerini belirtti. Davutoğlu, bir soru üzerine, İzmir'in Türkiye'nin özeti olduğunu, yorucu bir günün ardından dinlenme fırsatı bulduklarını ve konukların ilk kez geldikleri İzmir'i görmekten mutlu olduklarını söyledi. Sare Davutoğlu da Başbakan'ın sözlerine katıldığını ifade etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu, daha sonra yemeğe katılanlarla Konak Meydanı'nda yürüdü, tarihi Saat Kulesi önünde fotoğraf çektirdi. Konak Vapur İskelesi önündeki satıcıdan simit alarak, beraberindekilere ve gazetecilere ikram eden Başbakan Davutoğlu, sahilde bir süre yürüdü, vatandaşlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

MANİSA'DA HEYECAN YARATTI
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun perşembe günü düzenlediği miting, Manisa'da coşku yarattı. Davutoğlu'nun Sabuncubeli Tüneli, kuru üzümün okullarda bu yıl da dağıtılması, Bölge Şehir Hastanesi'nin kısa sürede bitirilmesi konularında yaptığı açıklamalar, kentte heyecan yarattı. Şehzadeler ilçesi Havuzlu Çarşı'da esnafla buluşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Öneki gün Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Manisa'da verdiği mitingine değinen Özdağ, "Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, miting alanında Manisalılara bol bol müjde verdi. Sabuncubeli Tüneli'nden, 560 yataklı bölge hastanesine kadar bütün yatırımların tamamlanacağını söyledi. Geçen sene Başbakanımız, zor durumda olan kuru üzüm üreticisine destek oldu. Bu sene de devletimiz kuru üzüm alacak ve okullara dağıtacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir merkez olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN