Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'lilerden kadın muhabire zorbalık

Balçova İlçe Teşkilatı'ndaki delege seçimlerinde fotoğraf çeken muhabir Elif Demirci'ye "sen kimsin" diyerek hakaretler yağdıran bir grup partili, makineyi alarak fotoğrafları sildi

Giriş Tarihi: 9.11.2015
CHP'lilerden kadın muhabire zorbalık
İzmir'in Balçova ilçesinde CHP teşkilatının delege seçimlerini takip eden kadın muhabir sözlü saldırıya uğradı. CHP'deki kurultay hazırlıkları kapsamında ilçe delegelerini belirlemek üzere sandıklar kuruldu. Balçova'da da sekiz mahallede delege seçimleri yapıldı. İddiaya göre CHP'li Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'nın oy kullanacak partililere "tek listeye oy atacaksınız" şeklinde baskı yapması tepkilere yol açtı. "Demokratik hakkımızı kullanmamız engelleniyor" diyerek, "tek listeye oy atacaksınız" denilmesine tepki gösteren kimi partililer, basın kuruluşlarını arayarak, seçimlerde boş oy atacaklarını bildirdiler ve muhabirleri haber yapmaya davet ettiler. Bunun üzerine DHA muhabiri Elif Demirci de Balçova Çetin Emeç Mahallesi'ndeki sandığa gitti.

NE BİÇİM KADINSIN?
Oyların atıldığı salona giren Demirci'nin fotoğraf çektiğini gören bir kadın görevli, "Ne yapıyorsun" diyerek muhabirin üzerine yürüyüp kolundan çekti Gazeteci olduğunu ve haber yapmak amacıyla fotoğraf çektiğini anlatan Demirci, sandık görevlisi olduğu belirtilen kadına, bu şekilde bir daha kendisine dokunmamasını söyledi. Hiddetli tutumunu sürdüren söz konusu kadın "Sen kimsin, ne biçim kadınsın, fotoğraf çekmekteki amacın ne, gazeteciysen kimliğini göster" diyerek hakaret etmeye başladı. Hakaretler, muhabir Demirci, çantasından kimliğini çıkarmaya çalışırken de devam etti. Yüzlerce insanın içinde "Sen AK Partili misin, gazeteci kartını gösteremiyorsun, sen ne şerefsiz bir kadınsın. Burayı karıştırmaya mı geldin" şeklinde bağırılan Demirci zor durumda bırakıldı.

FOTOĞRAFLARI SİLDİLER
Daha sonra gazeteci kimliğini alarak inceleyen bir partili, "Çık dışarı seninle görüşeceğiz" diyerek Demirci'yi tehdit etti. Söz konusu kişiler zorbalık yaparak, makinedeki fotoğrafları da sildiler. Araya polislerin girmesinin ardından hayatı boyunca bu kadar hakarete uğramadığını ve bu tür durumlara alışık olmadığını ifade eden Demirci, karakola giderek, durumu bildirdi. Fiziki müdahale olmadığından Demirci kendisine hakaret edenlerden şikayetçi olmadı. Olayın ardından Balçova Belediye Başkanı Çalkaya, Demirci'yi telefonla aradı. Daha sonra Balçova Belediye Meclis Üyesi Remziye Yüksel, telefonla arayarak, "Dün geceden beri büyük baskı altındayız. Sizi karşı gruptan sandık. Basın kartınızı geç çıkarınca tansiyon yükseldi. Ben yaptıklarımdan dolayı sizden özür diliyorum" dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar DHA'ya giderek, "Geçmiş olsun" ziyaretinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'lilerden kadın muhabire zorbalık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN