Tüp geçide tam destek

Giriş Tarihi: 18.12.2015
Tüp geçide tam destek

MÜFED Başkanı Necip Nasır, Binali Yıldırım'ın Körfez Tüp Geçit Projesi'nin 'in geleceği için tarihi önemi olduğunu ve ortak akılda buluşularak bu yapıta destek verilmesi gerektiğini söyledi

Müteahhitler Federasyonu verdikleri tam sayfa ilanla kamuoyuna çağrı yaparak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın projesi olarak bilinen Körfez Tüp Geçit Projesi'nin 'in geleceği için tarihi önemi olduğunu ve ortak akılda buluşularak projeye destek verilmesi gerektiğini dile getirdi. Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, İzmirlilerin mutabakatı olması durumunda Körfez Tüp Geçit projesinin hızla gerçekleştireceğini söyledi.

"UZLAŞMA SAĞLANMALI"
İzmir' de alt ölçekli ve üst ölçekli planların uymamasından kaynaklı sorunların yaşandığını belirten Nasır, "İzmir'in alt ölçekli planlarıyla üst ölçekli planlarının tutmamasından ötürü davalar açılıyor. Böyleliklede İzmir'e yapılacak önemli projeler ya engelleniyor ya da gecikiyor. Bu durumda İzmir kaybediyor" dedi. Nasır, Körfez Tüp geçit Projesi'nin İzmir'in trafiğine hayat vereceğini de söyleyerek "Söz konusu proje İzmir'in günden güne artan trafik sorunun çözecektir. Bunun yanı sıra şehir içinde yoğun trafik nedeniyle oluşan hava kirliliğini de azaltarak İzmir için çevreci bir proje olacaktır. Biz İzmir'de bu projenin hayata geçmesini istiyoruz. Bu proje için tüm İzmirliler uzlaşalım" diye konuştu. İzmirli'nin projeye sahip çıktığı takdirde hükümet tarafından projenin hızlandırılacağını da sözlerine ekleyen Nasır, şöyle devam etti; "İzmir tüm STK'ları, üniversiteleri ve dernekleri ile birlikte bu projeye sahip çıktığı takdire, hükümet de projeyi hızlandıracaktır. Bu proje İzmir'in aydınlık geleceği için tarihi öneme sahip bir adım olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüp geçide tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN