Akan çatıyı saksıyla kamufle ettiler

Dünyanın dört bir yanından ünlü firmaların katıldığı IF Wedding Fashion Fuarı'nın son gününde yağan yağmur sonucu Fuar İzmir'in çatısı aktı. İZFAŞ yetkilileri akan yerleri saksılarla kamufle etti

Giriş Tarihi: 8.2.2016
Akan çatıyı saksıyla kamufle ettiler
Türkiye'de gelinlik sektörünün başkenti olarak kabul edilen İzmir, 2-5 Şubat tarihleri arasında bu sene 10.'sunu gerçekleştirdiği IF Wedding Fashion 2016 Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı ile başta ABD olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen çok sayıda yerli ve yabancı, profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Sadece profesyonel ziyaretçilere açık olan fuar süresince Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 198 firma fuar alanında stant açarak ürünlerini yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıttı, iş bağlantıları yaptı. Fuarın son günü yağan yağmur, İzmir'i dünyaya rezil etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 600 milyon lira harcanarak inşa edilen ve geçtiğimiz yıl eksiklerine rağmen sırf Mermer Fuarı'na yetişsin diye apar topar açılan Fuar İzmir'in çatısı akınca deyim yerinde ise bir çuval incir de boşa gitmiş oldu. Fuar alanının çatısından akan yağmur suları, fuarın düzenlendiği A ve B hollerin önünde su birikintileri oluşmasına neden olunca fuar alanının işletmesini üstlenen İZFAŞ yetkilileri akan yerleri dev saksılarla kamufle etmeye çalıştı. Skandal olarak nitelendirilen görüntü Türkiye'de gelinliğin başkenti olarak kabul edilen İzmir'in dünyaya rezil olmasına neden oldu.

ZEMİN GÖLE DÖNÜŞTÜ
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Gaziemir'de, Ege Serbest Bölgesi yanında, 330 dönümlük alana inşa ettiği Fuar İzmir, geçtiğimiz yıl mart ayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törenle hizmete sokuldu. Yeni Fuar Alanı'nın işletmesi, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı kararla belediyenin fuarcılık şirketi İZFAŞ'a devredildi. Mermer Fuarı'na yetiştirilmek için apar topar, henüz tam anlamıyla tamamlanmadan hizmete sokulan yeni fuar alanı, gerek inşaat aşamasında gerekse işletmeci İZFAŞ'ın yaptığı skandal ihalelerle sık sık kent gündemini meşgul etti. Yeni Fuar Alanı ile ilgili son skandal İZFAŞ tarafından 2-5 Şubat tarihleri arasında bu sene 10. kez düzenlenen IF Wedding Fashion 2016 Fuarı'nda yaşandı. A ve B Hollerinde düzenlenen fuarda 198 firma stant açtı. Sadece profesyonel ziyaretçiye yönelik fuarın A holünde gelinlik ve damatlık, B holünde abiye giyim ürünleri yer aldı. Başta ABD, Brezilya, Bulgaristan, Hollanda, İtalya, Lübnan ile yurt içinde başta İzmir olmak üzere Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Kocaeli ve İstanbul'dan sektörün önde gelen firmaları fuarda hazır bulundu. Fuarın son günü yağan yağışların etkisi ile Yeni Fuar Alanı'nı örten uzay çatı akmaya başlayınca ortaya bu kadar da olmaz dedirten görüntüler çıktı. Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce profesyonel ziyaretçinin tepesine akan yağmur suları zeminde göllenmelere neden oldu. Çatıdan damlayan yağmur suları çalışanlar tarafından büyük saksılarla kamufle edilmeye çalışılsa da değişen bir şey olmadı. Fuar sırasında yaşanan skandal görüntüler bununla da sınırlı kalmadı. Stantlar kurulurken ziyaretçilerin can ve mal güvenliği açısından olmazsa olmaz kurallar göz ardı edildi. Duvarlara monte edilmiş yangın dolaplarının bazılarının önü, kurulan stantlarla kapatılırken herhangi bir acil durumda hollerin tahliyesi için inşa edilen acil çıkış kapılarının da yine stantlarla kapatıldığı dolayısı ile de can ve mal güvenliğinin riske atıldığı görüldü. Faaliyetler sırasında meydana gelebilecek bir yangın ya da acil durum karşısında sürekli açık olması gereken bazı acil çıkış kapılarının da kapalı olması kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akan çatıyı saksıyla kamufle ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN