Çıkıp gelecek ümidi 15 yıldır eksilmedi

Bergamalı Sevgener çifti, 2001 yılında 24 yaşındayken kaybolan oğullarının yaşadığına inanıyor. Aile, "Oğlunuzun yerini biliyoruz" diyenlere, dolandırıldıklarını bile bile yıllarca para vermiş

Giriş Tarihi: 22.2.2016
Çıkıp gelecek ümidi 15 yıldır eksilmedi
İzmir'in Bergama ilçesinde 2001 yılında henüz 24 yaşındayken kaybolan çilingir Hakan Lütfi Sevgener'den 15 yıldır haber yok...27 Şubat 2001 tarihinde kapı kilidi açtırmak üzere dükkanına gelen S.K'yla beraber otomobile binen Sevgener'in anne babası, her gün oğullarından bir haber alabilme umuduyla yaşıyor. Ancak genç adamdan geride kalan tek iz, bahçeler arasında bir su kanalının içinde yanmış vaziyette bulunan otomobili... Polisin olayı soruşturduğu dönemde şüpheli olarak gözaltına alınan üç kişi salıverildi. Oğlunun yanan arabasını baştan aşağı yenileyen aile, gazetelere kayıp ilanları vererek, "bir ipucuna ulaşabilme" umuduyla yaşadı. Tüm ihbarları değerlendiren aile, dolandırıcıların da hedefi oldu.

BİLE BİLE KANMIŞLAR

Egeli Sabah'a yaşadıklarını anlatan dertli baba Nusret Sevgener yalan olduğunu bile bile 15 yıldır "oğlunu bulduk" diyenlere para vererek "umut satın aldıklarını" söyledi. Nusret Sevgener, "Oğlum, kaybolduğunda Bergama'da popüler bir gençti. Evi, arabası, parası her şeyi vardı. Bir gün kapı açtırmak için üstü başı kir pas içindeki S.K. dükkana geldi, 'Evim 3-4 kilometre uzakta ama arabam yok' deyince birlikte oğlumun aracına bindiler. Sonradan öğrendik yanlarında 3 kişi daha varmış. Oğlum sabah 11.00 civarında işyerinden ayrıldı. Uzun süre gelmeyince aradım ama 24 saat açık olan telefonu kapalıydı. Polise gittik, bulamadık. Akşam jandarmaya gittik. Oğlumun aracını Bergama çıkışında yanmış halde bulmuşlar.. Oğlumdan bir iz bulamadık" dedi. Gazeteye verdiği ilanlardan gelen her telefona koşarak gittiğini belirten baba Nusret Sevgener, "Bir gün 'oğlunu Ankara otogarında gördüm' diye birisi aradı. Hemen ceketimi kaptığım gibi Ankara'ya gittim. Sordum soruşturdum, oradakiler de gördüklerini söyledi. Biraz daha araştırdıktan sonra bana otobüse binerek birkaç saat önce İstanbul'a gittiğini söylediler. Atladım hemen arabaya peşinden İstanbul'a gittim. Polisler otobüsün yolunu kesti. Fakat otobüste oğlum da, ona benzeyen birisi de çıkmadı. En kötüsü de bu oldu. Ümidinizin bile elinizden alınması kadar kötü bir şey olamaz. Tam anlamıyla yıkıldık. Ertesi sabah bir telefon geldi. Arayan kişi 'para verirsen oğlunun yerini söylerim' dedi. Yalan olduğunu bile bile istediği parayı kuruşuna kadar verdim. Allah kimseye bunu yaşatmasın. Yıllar boyunca umut satın aldık" dedi. Anne Ayşen Sevgener ise "Oğlumun kokusunu özledim. Yıllar geçti bir sesini bile duysam yeterli. Bilen, gören veya duyan kişiler yalvarırım haber verin" diye gözyaşı döktü. Oğullarının yaşadığına inanan ve bulunabilir umuduyla ATV'de Müge Anlı'nın sunduğu "Tatlı Sert" isimli programa da katılan Sevgener çifti, oğullarının evinin kapısından gireceği günü bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çıkıp gelecek ümidi 15 yıldır eksilmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN