Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Stat şehir içinde olur

Göztepe ve Karşıyaka'nın statlarına 'şehir içinde trafik sıkışır" diye engel olan Kocaoğlu'na CHP'li Menemen Belediye Başkanı Şahin de "stat asıl şehir içine yapılır" diyerek karşı çıktı

Giriş Tarihi: 13.3.2016
Stat şehir içinde olur
Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Göztepe ve Karşıyaka statlarının şehir merkezinde olmasının sakıncalı değil avantajlı olduğunu söyledi. Statların şehir merkezinde olmasının trafiği rahatlatacağını dile getiren Şahin, "Çünkü şehir dışındaki statlara insanlar araçlarıyla gidecek. Trafik daha çok sıkışacak. Statlar yürüyüş mesafesinde olursa, insanlar çoluğunu çocuğunu alıp araç olmadan statlara gidebilecek. Fenerbahçe'nin Kadıköy'deki Ülker Stadı, Beşiktaş'ın Vadofone Arena'sı da şehir merkezinde. Barcelona'nın, Atletico Madrid'in statları da kent merkezinde. Amerika'ya gidin orada da statlar şehir merkezinde. Göztepe ve Karşıyaka statları üzülerek söylüyorum ama niye mevcut yerlerine yapılamasın? Avrupa'nın neresine giderseniz gidin şehrin içinde stat var. İstanbul'da, Madrid'de oluyor da Güzelyalı da Karşıyaka'da neden olmuyor?" diye konuştu.

MENDERES DEĞİL MENEMEN

Kocaoğlu'nun Menderes'e stat yapma fikrine de katılmayan Şahin, şöyle devam etti: "Şehir stadının güneye yapılması son derece yanlış. Güneyde zaten Göztepe ile ilgili stat yapılacak. Kuzeyde de Karşıyaka Stadı yapılacak. Şehir Stadı kesinlikle Menemen'e yapılmalı. Sıfır sorunlu 50 dönüm arazimiz var. İZBAN'a 10 dakika mesefede. Ulaşımı çok kolay. Bu arazi Çanakkale- karayolu üzerinde. Herşey mükemmel. Stat niye Menderes'e, güneye yapılmak isteniyor, anlamış değiliz. İnsanlar oraya maç izlemeye giderken şehir trafiğine girecek. Hep güneye hizmet var. Kuzeye yok."

YETERLİ DESTEK YOK

Menemen Belediye Başkanı Şahin, Kocaoğlu'ndan yeterli desteği alamadıklarını da ifade ederek, "Aziz Bey'den destek alıyoruz ama yeterli değil. Menemen'e 2 katlı yer altı otoparkını tamamen Menemen Belediyesi bütçesiyle yaptık. Büyükşehir Belediyesi'nin 12 yılda 10 milyon lira katkısı oldu. Tekrar ediyorum bilerek ya da bilmeden Menemen'e yapılan haksızlık var. Kubilay Kültür Merkezi yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi'nden yüzde 75 beklerken yüzde 25 yardım çıktı. Söylemesen vatandaş neden diyecek? Söyleyince Aziz Bey gönül koyuyor ama bunları benim söylemem gerek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stat şehir içinde olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN