Devrim Erbil, Ekol Sanat’ta

Giriş Tarihi: 3.4.2016
Devrim Erbil, Ekol Sanat’ta

Ekol Sanat Galerisi , 8 Nisan -3 Mayıs tarihleri arasında Türk resim sanatının güçlü isimlerinden Devrim Erbil’in “Titreşimlerin Büyüsü” isimli sergisine ev sahipliği yapacak

Türk resim sanatının önemli temsilcilerini İzmirli sanatseverlerle buluşturmayı sürdüren Ekol Sanat Galerisi yine önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. resim sanatının usta ismi Devrim Erbil'in "Titreşimlerin Büyüsü" isimli resim sergisi, 8 Nisan Cuma -3 Mayıs Salı günleri arasında izlenebilecek. Ekol Hastanesi ve Ekol Sanat Galerisi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Baz, daha önce de konuk ettikleri Devrim Erbil'in tarzıyla çağdaş Türk resim sanatına eserleri ile büyük katkıda bulunmuş bir sanatçı olduğunea çekti.

Baz, Erbil'i yeniden Ekol Sanat Galerisi'nde İzmirli sanatseverlerle buluşturmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. "Titreşimlerin Büyüsü"nde, İstanbul ve Anadolu resimleri, ağaçlı ve kuşlu kompozisyonlar yer alıyor. Çizgilerini şiirsel bir dille kullanıp, ritim ve titreşimleriyle özgün dilini oluşturan sanatçı, geleneksel Türk ve Doğu sanatıyla Batı resim geleneğini bir araya getirip, minyatür ve halı motifleriyle birleştiriyor. Çizgi ve renkleriyle izleyiciyi etkileyen sanatçı, doğadan izlenimlerini özümseyip, yaşam coşkusu ile sanatçı yaratıcılığının süzgecinden geçiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devrim Erbil, Ekol Sanat’ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN