Demirtaş’a sert tepki

HDP’nin İl Kongresi’nde AK Parti’yi karalamaya çalışan Demirtaş’a, AK Partili Hamza Dağ sert cevap verdi. Dağ, “Yalanla yapmaktan sokağa bile çıkmaya yüzleri kalmadı” dedi

Giriş Tarihi: 26.4.2016
Demirtaş’a sert tepki
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin İl Kongresi'nde AK Parti'ye yönelik açıklama yaparak bazı iddialar ortaya attı. Demirtaş'ın bu açıklamalarına ise AK Parti İzmir Milletvekili ve MKYK Üyesi Hamza Dağ jet bir yanıt verdi. Demirtaş'ın yalan ve iftiralarla siyaset yaptığını öne süren Dağ, "Demirtaş, toplumu ayrıştırmak için elinden geleni yapmaya devam etmektedir. Kendi söylediklerine kendileri bile inanmayan, ne dediklerinin dahi farkında olmayan HDP'li milletvekilleri ve Demirtaş, hiç bir bölücü terör örgütü PKK ile arasına mesafe koyamadı. Bilakis, açıklamalarıyla onların her zaman savunuculuğunu yaptı. HDP, 'Barış' gibi 'Halkların Kardeşliği' gibi sahip olamadıkları erdemli kavramlar üzerinden 7 Haziran öncesi herkesin gözünü boyamaya ve masum gözükmeye çalıştılar. Ancak 7 Haziran sonrası alçaklıkta sınır tanımayan terör örgütünün şımarıklığı ve HDP'nin siyasi samimiyetsizliği sonrası 1 Kasım genel seçimlerinde boyunun ölçüsünü aldı ve milletimizin hak ettiği tokadını yedi. Kürt halkımızın hakkını savunduğunu iddia eden HDP, bugün kendi halkını öldüren bölücü terör örgütünün çizgisi içerisinde hareket etmeye devam etmektedir" dedi.

ÇAMUR BİZE BULAŞMAZ
Milletvekili Dağ, Demirtaş'ın çocuk istismarına yönelik eleştirilerine şöyle yanıt verdi: "Bu yüzsüzler bir de utanmadan AK Parti'yi çocuk istismarı gibi kavramla yan yana getirme uğraşında. Bu çamur bize bulaşmaz, eğer gerçek manada böyle bir hassasiyetiniz varsa önce 15-16 yaşında örgüt tarafından dağa kaçırılıp her türlü iğrençliğe maruz kalan kızların yanında yer alın, sözde örgüt yöneticilerinizin karşısında durun. Ama eminim ki sizin böyle bir derdiniz hiçbir zaman olmadı. Bundan çok değil daha birkaç sene önce Diyarbakır Belediyesi önünde çocuklarının geri getirilmesi için çağrıda bulunulan annelere saldırdı bunlar. Devletimizin son yaptığı operasyonla Demirtaş ve HDP'li milletvekillerinin de paçası tutuştu, gerçek yüzleri ortaya çıktı. Kürt vatandaşlarımız bunların gerçek yüzünü gördü. Bugün Doğu ve Güneydoğu illerinde sürekli bölücülük çığırtkanlığı yapan HDP'li milletvekillerinin sokağa çıkacak yüzü kalmadı. PKK, PYD gibi terör örgütleri ile beraber olmaya devam ediyor. Biz ise milletimiz ile beraberiz ve beraber olmaya devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş’a sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN