Pamukkale’ye turist çekme kampanyası

Giriş Tarihi: 3.5.2016
Pamukkale’ye turist çekme kampanyası

Pamukkale’de turist sayısını artırmak için ‘Termal İyi Gelir’ kampanyası düzenlediklerini belirten Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Şen, “Çalışmamız büyük ilgi gördü” dedi

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale'de, ülkemiz ve komşu ülkelerde yaşanan son olayların ardından turist sayısında düşüş yaşandı. Denizlili turizmciler yaşanan açığı kapatmak için çeşitli kampanyalar yapıyor.

KRİZ SONA ERECEK
Pamukkale Ören Yeri'ne geçen yıllarda bir milyonu aşkın turist gelirken, 2015 yılında bu sayı düştü. ve sınır ülkelerinde yaşanan terör olaylarının etkisiyle birçok acente Pamukkale turlarını iptal etti. Bu durumun sadece Pamukkale'de değil 'nin birçok bölgesinde yaşandığı kaydedildi. Geçmiş senelerde günde 10 bin kişinin yürüdüğü Pamukkale'nin beyaz travertenlerinde bu sayı yarı yarıya azaldı. Kampanyalar düzenleyen turizmciler, hem yerli turistlere hem de alternatif pazarlara yöneldi. Ülkede yaşanan sıkıntıların benzerlerinin Pamukkale'de de olduğunu kaydeden Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, "Bunları aşmak için turizmciler olarak alternatif pazarlara yöneldik. Bununla ilgili çalışmalar yürütülüyor. Bu sıkıntıların en kısa sürede sona ermesi hepimizi mutlu edecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı da bu konuda yoğun çaba harcıyor. Sıkıntıların giderilmesi için paketler hazırlıyorlar. Ülkemizdeki sorunların en kısa sürede sona ermesiyle turizmin istenilen seviyeye geleceğini düşünüyorum" diye konuştu.

99 LİRADAN BAŞLIYOR
Denizli olarak kampanyalar yaparak turizmi canlı tutmaya çalıştıklarını kaydeden Şen, "Yaşanan sıkıntıları aşmak için bizler de kampanyalar yapıyoruz. Bölgemizdeki 10 tane termal özellikli otellerle 'ye örnek olacak bir kampanya başlattık. Kampanyanın adını 'Termal İyi Gelir' koyduk. 99 TL'den başlayan fiyatlarla yerli misafirlere kapımızı açtık. Bu çalışma bölgemizde yoğun ilgi gördü. Pamukkale'nin muhteşem güzelliğini görmek için tüm insanlarımızı bu bölgeye davet ediyoruz. Herkesin buradan güzel anılarla döneceğini düşünüyoruz" ifadelerinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pamukkale’ye turist çekme kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN